Лалета 2019

Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

Олеле, олеле, олелееее, откъде да започна???

Уникални лалета показвате! Тутти, имаш лалета за три парка, а казваш, че досега си ги пренебрегвала... Аз ли нещо не разбирам :hmmm:
Ще ми се да видя какво ще е когато не ги "пренебрегваш" :lol: :lol: :lol:
Принцеса Ирен наистина се оказа много нисичка - аз първо помислих, че нещо не ми е наред с луковиците, после разбрах, че си е такъв сорта. Малкия ги нарича "Огнените лаленца" и са му най-любими от всички. Сред другите лалета е като малки пламъчета :nod:

Clock, ОБИЧАМ ТЕ, МОМИЧЕ!!!

Напълни ме с красота! Ако някой още не е чул: Clock ми подари 45 нови, здрави, холандски лалеени луковици от последната си поръчка - ще продухвам форума докато всички научат!

Не знам откъде извират - вчера бяхме на вилата и очаквах да видя още 4-5 лаленца (прецъфтели).. А то :shock: :shock: :shock:
Още една претъпкана с цвят полянка - на снимките не личи някак си, но на живо е грандиозно даже и така както са нарядко, и още повече сред онзи пущинак там!

Изображение

Изображение

Изображение


Разбира се, всичко беше пълно с любимите ми буби - надничаха от всякъде, даже ми се наложи да отворя чашката на едно лаленце, за да освободя една пчеличка, дето жужеше вътре и не можеше да изхвърчи, затворена от листенцата :)

Изображение

Изображение

Изображение

Вярвате или не, прибрах се с 40 лалета!!! (Аз си ги обирам, защото на вилата така и така няма кой да ги види, а до следващото ходене ще са прецъфтели)

Имам си мама с цели 5 съвсем здравословно цъфнали бебета:
Изображение


Blushing Lady (от Clock :tzeluvka: )

Изображение

Тоз красавец идея си нямам откъде е и как се именува. Освен да е Пушкин, ама неясно защо да е с жълти ръбчета, а не бели - по същия начин и с Gavota става при мен - наситено патешко жълто по края на листата :hmmm:
Мноого изискано лале с благороден, наситен цвят:
Изображение


А така изглеждат букетите вкъщи:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от jozefin »

Златка, какви комбинации дириш :dovolen: ? Толкова красиво и цветно се е получило! Пълни душата!!! Да обикаля човек около тях и да ги гледа с часове.

Lalel4e, добре си започнала. Ако може да не спираш :D .
Много елегантни и изтънчени букети!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Мария Николова »

от Lalel4e » чет апр 18, 2019 1:18 pm
Изображение
Лалелче, точно жълтите ръбове правят Gavota от това червено лале. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Лалета 2019

Мнение от dar »

marillia написа: Апр 13, '19, 13:27 Толкова слънчеви! :liubov:
(моля по възможност някой да увеличи снимката) :angel2:
Изображение
Марилия, за пореден път се връщам да гледам тази чудесна комбинация! Моля те, ако знаеш имената да ги споделиш. Благодаря ти, предварително! :tzvetentze:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

Мария Николова написа: Апр 18, '19, 17:51 Лалелче, точно жълтите ръбове правят Gavota от това червено лале. :angelche:
Gavota-та ми изглежда по съвсем различен начин. Ето снимка от миналогодишната:

Изображение

И от тази година (скатала се е долу вдясно):

Изображение

Тази година не си купих Гавота, понеже се разочаровах от разликата между снимката на опаковката и действителността. (Там беше с много бледи до бяло ръбчета). При това Гавотата ми цъфти по-рано и каквото ми беше останало от миналата година прецъфтя с първата вълна (на горната снимка). Мисля, че и формата на листата е малко различна. Това новото е някак много по-богат и благороден цвят. Изобщо, няма как да е Гавота, освен ако не се е облагородила при мен, но не ми се вярва :lol: :lol: :lol:

Другият вариант е да е дошла от Clock и да е по-различна от тази, която продават в местния магазин. :hmmm:

Като цяло много ми прилича на Пушкин освен цвета на ръбчето. Освен това тази година си взех един Пушкин, пък никъде не го видях да никне :lol: Изобщо, бъркотията стана голяма, но догодина се надявам да имам времето и търпението да залегна с табелките до лалетата и да внеса малко ред. Ще си купя пак Пушкин от същия магазин и ще показвам резултата. :daaa:

Гавота или каквото и да е, лалето е много красиво, надявам се догодина да ми цъфне пак :liubov:

(Някой да направи един tutorial как се пишат кратки постове в този форум :lol: :lol: :lol: )
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 926
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 66 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от mim »

Златка Трънова, много ми харесва твоята шаренийка! :sheart:
Изображение

Изображение

Моята е същата. :D
Tulipa Verona, Double Sugar
Изображение

Tulipa Foxy Foxtrot, Angelique, Flaming Parrot
Изображение

Изображение

Tulipa Red Princess, Orange Princess, Brownie
Изображение

Tulipa Ice Cream
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

То при вас все едно рози и божури - ако ги покажа на някой, който не се занимава с цветя, трудно ще го убедя, че това са лалета :)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лалета 2019

Мнение от clock »

Леле, Лече, не викай така :sbandit: засрамих се :oops: изчервих се. :sblush:
Има ли усмивка на лицето ти - има :nod: Това е достатъчно :dovolen:

Прекрасното лаленце в бордо със златист кант не е от мен, не съм поръчвала нищо в подобен нюанс. Обаче после ще разгледам Gavota и Пушкин, защото ми разпалихте любопитството. Лече, това лаленце, което и да е, е приказно красиво. Знаеш ли на мен за какво ми напомни веднагически - за Шехерезада. Кадифе и злато, аромат на смокини и сладко вино, индигови нощи и звезди като брилянти. Отбележи си луковичката и я пази, за да му се радваме и догодина :nod:

Злате :tzvetentze: Мим :tzvetentze: няма по - добра комбинация от красиво цвете до други красиви цветя! А вие сте направили цели килимчета от разноцветна красота! :liubov:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

Казвам ти, че си поет, Clock! :liubov:
Не съм отбелязала луковицата, но това не й дава шанс да се загуби. При мен и най-малките бебета са ревниво пазени и обгрижвани. Всички луци ще бъдат надлежно извадени и пренаредени есента. Само да са живи! Пък което цъфне - цъфне. Така като ви слушам... повечето видове намаляват и чезнат :snif:
Искам само да са живи и да цъфтят, пък ако ще да са и разпаднати хибридите!
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1767 пъти
Получил благодарност: 798 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Polin »

Малееее, какви красоти, каква прелест в тази тема :potekoha: :sheart: :sheart:
Великолепни са ви всички :liubov: :tzvetentze:
И набързо да покажа поредните цъфнали, някои от бабините, но и те ме радват :dovolen:


Изображение

Изображение


Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”