Лалета 2019

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Breda »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
denitza
Kъсо кафе
Мнения: 70
Регистриран на: Май 5, '17, 12:58
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от denitza »

Lalel4e, разбирам те напълно! :ieeee: :tzvetentze: Жалко, че не сме от един град да си направим обща градинка. (Аз съм от Шумен.) :eeeh:
И аз така искам по много лалета, от много видове.
Сея си на село, но ги виждам от неделя на неделя.
Сях пред блока в малката градинка в панери, че да ги извадя после. Цъфнаха чудесно и цяла седмица стояха без никой да откъсне нито едно - на излизане и на връщане им се радвах.
И накрая единия ден като се прибирам едната цяла туфа от жълти лалета измачкани - мисля, че са кучета защото цветове са си там, разпилени насам - натам. А другата туфа е непокътната.
По - рано ми бяха обрали нарцисите. Но каквото е останало и на него се радвам.
Викам си - ако не сея - пак няма да цъфне нищо, така поне има някаква надежда.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Murof »

Изображение
Tulipa 'Little Princess'
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Murof »

Изображение
Tulipa 'Little Beauty'
Нито една градина не е идеална.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от mileni »

Лалелче, Емили, Муроф много красиви лаленца показвате :tzvetentze:

Малко "кибритки" от мен.
След Ragebol, тази пролет се нареждат Mascotte u Sensual Toush. Не мога да реша, кое ми харесва повече.
Ragebol все още цъфти, въпреки дъжда, смяна на температурата... зацъфтят някъде към24-25март.
Явно имам слабост, към божурестите лаленца.
Mascotte

Изображение

Изображение
Sensual Toush
и Willem Van Oranje
Изображение

Изображение

Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от mileni »

Muvota също се представя добре
Ragebol, огромно с различни нюанси на лилавото
Изображение

Muvota също се представя добреurl=https://postimages.org/]Изображение[/url]

Belicia
Изображение

Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Тутти »

И аз да се подредя сред лалеените снимки. Преписвам си идеи и комбинации вече няколко дни. Толкова са красиви вашите лалета, че щом имам мъничко време все надничам тук. Възможно ли е досега да съм пренебрегвала лалетата? Само заради вадене-садене....ежегодно. Сега и аз реших всяка година да добавям по три вида, примерно, но с повече бройки от вид. Така всяка година ще има поне три островчета красота, пълни с лалета. Освен това не знам какво ги правя лалетата като ги вадя и съхранявам и садя пак, но не никнат всички. А доста от тези, които оставих, се множат. Лалеени му работи, още не ги разбирам съвсем.
Повтарям се, но да ви покажа каква странна комбинация направих от Princes Irene и пак Princess Irene с още някакви две букви, но не помня какви бяха. Помислих си, че ще имам еднакви лалета, а буквите са за някаква особеност. А то тази принцеса не цъфна заедно с другата принцеса, ръста им е различен и въпреки това, много си харесвам какво се получи. Крачун и Малчо.
Изображение


Изображение

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лалета 2019

Мнение от clock »

Тути, получило се е много интересно и забавно :dovolen: Малката принцеса гледа нагоре и сигурно си мисли - "Такава ще стана когато порасна като кака!" :dovolen: Освен това имаш цвят на две нива :nod: Гениално е!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Тутти »

Akebono също е от тази година, другите лалета, лилавите, са от миналата, наполовина са. Ще видя догодина.
Изображение
Salmon Impression също от тази година. Насадих ги доста нагъсто, можеше да имат повече място. Мисля да ги разредя малко, пък колкото поникнат, толкова.
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Тутти »

clock написа: Апр 17, '19, 22:53 Тути, получило се е много интересно и забавно :dovolen: Малката принцеса гледа нагоре и сигурно си мисли - "Такава ще стана когато порасна като кака!" :dovolen: Освен това имаш цвят на две нива :nod: Гениално е!
Clock, невероятна си, толкова тактична, как да посечеш ентусиазма ми с лалетата. След лилиумите, си преписвам и лалета от теб. И това също хич не е гениално, но е лесно. Благодаря ти.
Мерка Новозагорска е причината изобщо да погледна лалетата с други очи. Прати ми най-невероятни лалета и край с моето спокойствие. Сега ето ти нова тръпка. Доскоро само рози виждах, а сега и иглолистни, и божури, и лилиуми... Безкрай.
Последно промяна от Тутти на Апр 17, '19, 23:15, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”