Anemone

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Anemone

Мнение от libra »

Опитай с мулиране /засипване с листа и трева/да предпазиш грудките от измръзване.
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Anemone

Мнение от stela75 »

s_t_m написа:
Tinkerbell написа:
Аз се чудя на моите анемонии - засадих ги преди месец и сега са започнали да покарват... Какво ще им се случи не ми е ясно - вижала съм анемонии и в сняг напролет, но тези ако отсега се разлистят, дали ще оцелеят до пролетта?

Приличат ми на грудкови анемонии. На опаковките пише, че се садят есента. Като бях млада и наивна киткарка, първите купени анемонии и ранункулуси ги засадих есента. Много им се радвах като поникнаха. Напролет, като се стопи снега... няма никой в къщи. :eeeh: От тогава садя ранункулусите само пролет! :daaa:
То за ранункулусите и аз така реших..но анемониите посадих днес...дано не съжалявам
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Anemone

Мнение от Debi »

Нищо им няма на анемониите, моите сега започват да се показват :nod: ; миналата година даже и цвят направиха още от есента.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Anemone

Мнение от Виола »

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Anemone

Мнение от calico »

личния ми опит сочи, че което оцелее първата зима в земята, после няма проблеми.
преди три години засадих късна есен (разбирай началото на декември) грудките анемонии и ранункулуси, покрих мястото с парче найлон затиснато с тухлички и отгоре сипнах малко пръст и листа. След размразяването на земята (феврури) ги открих и до месец всичко прокара, нямаше жертви. На следващата зима изобщо не ги зазимявах, нямаше поражения. После ги местих насам натам и ги позагубих от местенето.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Anemone

Мнение от Debi »

Не обичат много, много местенето, точно при местене и аз съм загубила доста. Сега си стоят където им хареса :nod:
animn
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Дек 9, '10, 11:24

Re: Anemone

Мнение от animn »

Да разбирам ли, че не съм сбъркала, като съм насадила анемонето есента/м.ноември/.Нищо не е покарало, но ще чакам пролетта-тогава ще знам отговора на въпроса си.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Anemone

Мнение от Blue sky »

анемонетата могат да се садят сега, или пък напролет
така или иначе кого и да са насадени, ще поникнат напролет, ако не изгният, защото доста често се случва :evil: :twisted:
аз да се похваля че цели 2 от моите 100, които изгниха са оцелели :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Anemone

Мнение от Виола »

От моите пролетно садени, повечето са поникнали. :nod:
denitsavm

Re: Anemone

Мнение от denitsavm »

Аз пък намерих 2 пакетчета, които явно съм забравила да насадя :eeeh: Сега е замръзнало вече. Смятам в сандъци и на тавана със още едно-две сандъчета с луковички да сложа. Поправете ме навреме ако греша :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”