Лилиум

Публикувай отговор
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Лилиум

Мнение от илико »

lilium corsage
Изображение

lilium orange electric
Изображение

lilium purple eye
Изображение

lilium majestic joy
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Лилиум

Мнение от илико »

Lillium Royal Sunset
Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2078 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Polin »

Прекрасни, изящни,... великолепни лилиуми показвате момичета :potekoha: :sheart: :sheart:
Поздравления за всички :tzvetentze:

Тази година моите са пълна трагедия, а така се радвах като се показаха и новичките ми от поръчката на Maleas.
Но градушката им разказа играта... :cry: Има тук-там по някоя останала пъпка, но и да цъфне ще е наранена и
да не кажа грозничка :snif:
Ядосвах се, че мартагоните се бавят, но и те се тръгнаха, а единия беше напъпил даже. Но...
и те бяха покусени от втората, макар и по-слаба градушка :snif: Е, то бива каръщина, ама моята ..... :ufff: :ufff: :ufff:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от clock »

Поли :gush: , търсих думи да те успокоя и разведря, но не намерих. Знам с какво нетърпение ги чакаме да цъфнат и да им се радваме, та болката ти е наистина голяма. Единственото, което ми идва на ум, като успокоение е, че догодина луковиците им вече ще са пораснали и неизтощени ще цъфтят обилно с големи цветове.
:gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Тутти »

Polin, аз имам един лилиум от една поръчка в 2016 година. След засаждането порасна и точно когато трябваше да цъфти, го изядоха едни червени гадинки. Тогава аз ни най-малко не знаех какви са тези яркочервени буби, сега вече знам и не ги допускам. Но тогава всичко изядоха. Мислех, че съм го загубила лилиума. И каква беше изненадата ми, като всяка година се увеличава петорно и сега е огромна туфа, дори вече раздавам от него. Само той е така разрастващ се.
Успокой се, убедена съм, че следващата година ще имаш многократно размножени лилиуми.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2078 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Polin »

Clock, Тутти, благодаря ви милички за съпричасността :tzeluvka: Знам, че следващото лято
ще цъфнат пак, но на мен ми се искаше сега... То да бяха само лилиумите,..Гледам цветенцата и да си призная
не изпитвам радостта, която ми носеха преди... :snif: И все пак нещо има останало, за да се успокоявам.
Един миналогодишен, не изчаках да се отворят всички пъпки, че не се знае дали няма пак да ги удари...

Barcelona
Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Emilly1212 »

Поли :liubov: много добре те разбирам...всички с нетърпение чакаме всяко цветче да се отвори. Аз като четох за градушките при вас, всеки ден тичах да опъвам върху лилиумите един найлон отгоре да ги пази. Много ме беше страх да не заминат. Но догодина ще се радваш на обилни цветове, сигурна съм. За по-сигурно може да им опъваш отгоре мрежа против градушка.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Лилиум

Мнение от cherry_23 »

Изображение

Изображение
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Лилиум

Мнение от илико »

Lilium 'MATRIX' много подобен на Festive Joy
Изображение

неизвестен
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”