Лилиум

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Лилиум

Мнение от Златка Трънова »

Skio написа: Юни 19, '18, 12:32
Златка Трънова написа: Юни 18, '18, 19:31
White Triumphator
Изображение
Злате, благодаря, че показваш Carbonero! Много ми са по вкуса подобни цветове, дано имам късмет да стане възможно да ви покажа лилума Кобра.
Искам да те попитам как ти се струва аромата на белия Триумфатор. Много ме интригува този лилум, защото явно е и доста по-ранен, но истината е, че трудно понасям миризмата на оригинала. Абе... направо я намирам за отвратителна :shock:
Skio, ароматен е белия Триумфатор, и даже много е ароматен.Днес специално ходих да го мириша. Не знам кой е оригинала, но аромата няма нищо общо с аромата на стария бял лилиум - ако той е оригинала , както си мисля. Много по изискан и деликатен е. :dovolen: Поне за мен. И ми харесва :dovolen:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Тутти »

Толкова красиви лилиуми показвате, всички са прекрасни.
Белият триумфатор е с най-интензивен аромат от лилиумите, които имам. Още не е разцъфтял.
Сега приятно ме изненада Zelmira, преди два дни мислех, че аромата е слаб, било е от лошото време. Тази вечер целия двор ухае и той е причината. При това са цъфнали само няколко цвята. Дори сега, като пиша, усещам аромата му. Или съм станала като цветарска хрътка и надушвам всичко, или наистина е такъв парфюм. Това са четири луковици, от поръчката на Maleas, зад него по-високия лилиум е Nimph, той още не е отворил цвят.
Изображение
И един много стар обитател, от една луковица, вече няколко, име не знам.
Изображение
Още един "уседнал" в градината строен красавец. До него е Alexandra Renessanse. Само този клон е пуснала високо до лилиума, другите й клони са двойно по-ниски, гушка се, сякаш го харесва.
Изображение
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Лилиум

Мнение от Златка Трънова »

Прекрасни са Тутти!И как няма да се гушне Александра до този красавец! Чудесна двойка са!И на мен Zelmira ми харесва , не толкова за цвета-аз обичам по-ярки цветове, колкото за аромата. Носи се из целия двор.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Неделя »

Тутти написа: Юни 20, '18, 21:33 Изображение
Още един "уседнал" в градината строен красавец. До него е Alexandra Renessanse. Само този клон е пуснала високо до лилиума, другите й клони са двойно по-ниски, гушка се, сякаш го харесва.
Изображение
Чудесни комбинации, Тутти. Харесвам такива с преливащи се меки цветове. тези са точно по вкуса ми. Много красиво, ароматът е много добър бонус. Пиша това, за да те предупредя, че ще преписвам :D :gush: :tzvetentze:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Murof »

Изображение
Lilium formosanum Var. pricei с... опашка:)

Изображение
Ето и опашката... :hihihi:

Изображение
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Skio »

Златка Трънова написа: Юни 20, '18, 20:26

Skio, ароматен е белия Триумфатор, и даже много е ароматен.Днес специално ходих да го мириша. Не знам кой е оригинала, но аромата няма нищо общо с аромата на стария бял лилиум - ако той е оригинала , както си мисля. Много по изискан и деликатен е. :dovolen: Поне за мен. И ми харесва :dovolen:
Злате, благодаря ти, и успя да ме усмихнеш... сигурно написах нещо, което звучи глупаво, но Triumphator е толкова известен лилиум, че спонтанно ми идва да си го считам за абсолютен оригинал. Само един кусур -- не ми понася нещо в аромата му.

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Skio »

Murof написа: Юни 21, '18, 08:49
Ето и опашката... :hihihi:

Изображение
:potekoha: :potekoha: :potekoha:
Направо разбива сърца тази опашка!!!!!!!!! (Прекалили си нещо с торенето, изглежда :lol: )
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Муроф, там се е канело да излезе най-горното зелено листо на този мъник тромпет. Но не е можело да се накъдри така. ;)
Размислило и е решило да стане къдрица-венчелистче. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Skio »

Polin написа: Юни 19, '18, 22:58
Skio, това имах в предвид за по-тъмния вариант :oops: име не знам, защото не съм го купувала :dovolen:
Изображение
Хич не им разбирам, но много ги харесвам, та затова исках и по-светли :dovolen:
Полин, ПО-ЛИН :gydigydi:! Показваш тигринов хибрид с 14 пъпки, който очевидно е живял много щастливо при теб за разлика от други сортове, и казваш, че си го загубила? Внимавай в картинката, момиче, накои лилиуми ако ги затърсиш, може никога повече да не ги откриеш...
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”