Лилиум

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Skio »

senioraDi написа: Юни 5, '18, 21:03 Нямам такава опция за качване във форума, вероятно защото съм нова. Ето ви линк към снимката опт тази сутрин. https://ibb.co/fsKVdT Окапаха цветовете за 2 дена. Сега вечерта забелязах, че май и листата жълтеят. Защо така? И разпознавате ли видът лилиум?
Ди, почти сигурна съм, че това са лилиуми Мона Лиза, и веднага ти казвам, че не е сорт лилиум с особено яка душа. Погледни сама, с търсачката в интернет, и реши дали ти приличат на такива. Ако е Мона Лиза, то той и заспива рано, т.е. пожълтяване на листата може да е нормален знак за това.
Опитай се да поддържаш оптимална влажност на субстрата и даже не рискувай с подложна чинийка, остави саксията без.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 339 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Di_Va »

При нас вчера за малко падна градушка и нямаше поражения.
Съжалявам, Kaira, Skio!
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мариела »

Като гледам от 11лилиума поръчани от СС имам 2 много хилави и 3 подменени.Този трябваше да е Luxor,но като гледам ми прилича на Golden stone и май ми харесва повечеИзображение
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мариела »

Изображениеа този ми прилича на Double sensation ,но ще помоля някой от по-знаещите или някой ако го има да каже дали е той и да ме зарадва много :D
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мариела »

Изображениетози дребничкия даже не съм го търсила кой е .В тази гама има много,поне да беше по-висок ,че станаха крачун и малчо.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Гео, граф »

Кайра, сърцето ми прескочи един такт :o :shock: !!!

Защо при мен не вървят :ufff: :cry: ..............

Kaira написа: Юни 6, '18, 22:40 :ieeee: Започнаха и при мен!
Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
senioraDi
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Юни 5, '18, 11:14
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от senioraDi »

Skio написа: Юни 8, '18, 10:14
senioraDi написа: Юни 5, '18, 21:03 Нямам такава опция за качване във форума, вероятно защото съм нова. Ето ви линк към снимката опт тази сутрин. https://ibb.co/fsKVdT Окапаха цветовете за 2 дена. Сега вечерта забелязах, че май и листата жълтеят. Защо така? И разпознавате ли видът лилиум?
Ди, почти сигурна съм, че това са лилиуми Мона Лиза, и веднага ти казвам, че не е сорт лилиум с особено яка душа. Погледни сама, с търсачката в интернет, и реши дали ти приличат на такива. Ако е Мона Лиза, то той и заспива рано, т.е. пожълтяване на листата може да е нормален знак за това.
Опитай се да поддържаш оптимална влажност на субстрата и даже не рискувай с подложна чинийка, остави саксията без.
Скио, поразгледах, вероятно е този сорт. Притеснявам се, че може да е повехнал бързо, защото ми го донесоха в саксия, стабилно напоен с вода. За една седмица си стои почти все така напоен, нищо, че е на балкона на слънце. Подозирам, че са ми го дали преполят. Но каквото-такова. Ще го орежа, като изсъхне, и ако са здрави грудките, ще се опитам да го завъдя. Пък каквото сабя покаже :tzvetoman:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Kaira »

Гео, граф написа: Юни 8, '18, 14:00 Кайра, сърцето ми прескочи един такт :o :shock: !!!

Защо при мен не вървят :ufff: :cry: ..............

Kaira написа: Юни 6, '18, 22:40 :ieeee: Започнаха и при мен!
Изображение
Благодаря ти, Гео! :gush: Никакви специални грижи не съм им прилагала. Азиатските лилиуми, които са на снимката
са най-лесни за отглеждане. Първи цъфтят и дълго държат цвета, със силен и приятен аромат.
Точно тези в бледите светли цветове/ светло розово, светло оранжево и кремаво бяло/
От три години не съм ги вадила и станаха като гора, високи 150-170см.
На запад са с пряко слънце от обед до залез и завет от къщата. :tzvetentze:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Kaira »

Skio написа: Юни 8, '18, 10:08 И мен вчера ме трясна градушка за невярване.
Едрината беше последният от проблемите, ами бясната скорост, с която удряха топчетата и че за около 20мин. три пъти си смени посоката.
Дори не ми се излиза да оглеждам поражения, като се вземе пред вид, че даже каните на балкона имат листа на лентички въпреки чаршафът, който им метнах в отчаянието, но вятътът го отмяташе...
Права си Skio, скоростта наистина беше бясна и по розите не остана почти цвят. :snif:
На Цветелинката премахнах цял основен клон, градушката биеше под ъгъл почти хоризонтално в основата.
Да не споменавам краставичките. Извинявам се за спама.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Няколко мъника, докато големите се наканят да цъфнат. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”