Лилиум

Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1991 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Emilly1212 »

Като за първа година и липса на място - трите вида на едно ;)

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Лилиум

Мнение от илико »

mileni написа: Юни 19, '19, 19:24
илико написа: Юни 19, '19, 16:22 Милени,много красиви :liubov2: само да вметна,че Twosome и Pearl Stacey не съответстват.
Мечтица прекрасни съчетания :tzvetentze:
Илико :tzvetentze: сгрешила съм пак е Pearl, но Frances.
Twosome, се усетих, че не е той, в момента не си спомням, кой беше. Накрая го поръчах, от допълнителните сортове, които добави поляка.

На мен този оранжевия страшно ми хареса и затова се загледах в името,дано си спомниш как се казва :stiskam:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лилиум

Мнение от mileni »

Илико, Honesty е. Допълних в поста.
Аз нали съм по оранжево, жълто и шарено :D
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от clock »

Мммммм........... Тук е най - ароматното кътче във форума :slove:

Най - напред подаръчета :liubov2:
:gush: Лечето :tzeluvka: ми подари джойчета. Дойдоха малко по- късно от останалите, съответно по - късно ги насадих и по- късно цъфнаха. Разминаха се с моя Mountain Joy, но догодина ще се синхронизират.
Apricot Joy подарък от Лалелче. Двечки цъфнаха, третото не успя да набере сили. Лече, благодаря ти от сърце! :liubov:
Изображение

Изображение

Подарък от Мечтица :gush: :tzeluvka: Име не знам, но са прекрасни! И както са бели и на голямо петно хващат погледа отдалеч.
Оленка, благодаря ти за тази красота, мила! :liubov:
Изображение

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от clock »

Повечето ми лилиуми са още на пъпки. В момента само два парфюмират градината и нощите ми. Единият е от новите луковици, още е малък, но е прекрасен. Като казвам малък имам предвид височината му :D Цветовете му са около педя големи. А как ухае само!

High Tea
Изображение

Изображение

Изображение

Другият цъфти второ лято. Доматите ми като хич ги няма тая година колци им не трябват :lol:

Pink Perfection
Изображение

:D Като му гледате доволно ухилената физиономия вярвате ли, че ще се изпълни заканата му, че ще се ударя в дървото, щото прекалявам с поръчките :lol:
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от Havga »

Значи истината за да удължиш цъфтежа на лилиумите е да садиш различни сортове, които да отварят по различно време! До тук добре.
Сега, ако някоя добра душа каже и кои са по-късните сортове, както и колко е дълъг горе долу корена на един лилиум дето става по 80-90 см. висок? Че много ги харесвам, и мисля да се пробвам и с други видове, не само саксийни (ниски).
И още нещо , дали би им било добре в саксията заедно с други растения, ехинацеи например или върбени или нещо подобно?
Трябва да реша проблема с жълтите листа, които трябва да гледам след прецъфяването цяло лято :hmmm:
Последно промяна от Havga на Юни 20, '19, 10:44, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Неделя »

Дали на някой му цъфнаха лотосите?
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лилиум

Мнение от mileni »

Клокче, много пъргав High Tea, при теб. При мен още азиатците не са се изцъфтели.
Много щастлив тм, с лилиумите :tzvetentze:

Неделя, Лотусите предполагам ще цъфнат по-късно, юли някъде, те са ориентали. От моите има с изсъхнали стебла, но има и оцелели. Чакам ги да видя, кой е останал.

Хавга, всички лилиуми са с луковици. Умножи по 3 една едра луковица и ще получиш см, за височината.
Моите от серията Joy са заедно с... забравих му името :oops:
Трябва да е нещо, не толкова влаголюбиво.
Късно цъфтят От, Ла хибриди, ориентали те. Първи са азиатците, лилиум Кандидум.. това е много от относително обаче.
Ето при Клокчето цъфти High Tea, а азиатците още не
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от Havga »

mileni написа: Юни 20, '19, 11:29
Трябва да е нещо, не толкова влаголюбиво.
Мерси, а аз мислех, че ехинацеите понасят суша..., макар, че моите лилуми ги поя като за световно, може би дори повече отколкото трябва....
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Тутти »

Havga, лилиумите след процъфтяване запазват зелени стъбла. Режеш само цвета и остава зелено, стои красиво до късна есен, когато става жълто и пак си е красиво. След ноември режеш 15 см до земята, за да помниш къде са и това е.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”