Лилиум

Публикувай отговор
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Лилиум

Мнение от maleas »

Прекрасни са ви лилиумите. Аз в момента съм по софийските котловини, преди да дойда само един оранжев азиатец и едно джойче беше цъфнало при мен .
А лилиумите при майка ми толкова отчайващо изглеждат в сравнение с миналата година. Дано успея да хвана някой цъфнал от моите когато му дойде времето да се прибера.
В известна степен съм разочарована от новите. Но пък част от вас ги показват в прекрасно състояние, значи "проблема е в моя телевизор ".
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от Havga »

Хайде и последния от серията Joy да покажа, този е шарен :)

Изображение

С това моята лилиумна година прикючи. Догодина определено ще добавя още, но се чудя има ли принципно сортове, които цъфтят по-дълго във времето, може да не експлоадират рязко, а да пускат постоянно цвят поне месец и половина?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 750 пъти
Получил благодарност: 1201 пъти

Re: Лилиум

Мнение от мечтица »

maleas,не че съм разочарована,лилиумите са хубави,но от тез грамадни луковици,очаквах нещо по развито.
Например този последния качен от мен лилиум (извинявайте нямам време да им търся имена) съвсем дребосък с много цвят на върха.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 750 пъти
Получил благодарност: 1201 пъти

Re: Лилиум

Мнение от мечтица »

maleas написа: Юни 19, '19, 15:47 Прекрасни са ви лилиумите. Аз в момента съм по софийските котловини, преди да дойда само един оранжев азиатец и едно джойче беше цъфнало при мен .
А лилиумите при майка ми толкова отчайващо изглеждат в сравнение с миналата година. Дано успея да хвана някой цъфнал от моите когато му дойде времето да се прибера.
В известна степен съм разочарована от новите. Но пък част от вас ги показват в прекрасно състояние, значи "проблема е в моя телевизор ".
maleas,не че съм разочарована,лилиумите са хубави,но от тез грамадни луковици,очаквах нещо по развито.
Например този последния качен от мен лилиум (извинявайте нямам време да им търся имена) съвсем дребосък с много цвят на върха
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Лилиум

Мнение от maleas »

Хавга, доколкото знам няма лилиум който да цъфти месец и половина.
Мечтица и аз се радвах на големите луковици, но изглежда, че не може по това да съдим. Има едни лилиуми, които са буквално на педя от земята.
То вярно, че тази година повечето не бяха ОТ хибриди, но все пак...... Разочароващо е, и то след толкова труд.
При мен лилиумите от миналата година, които не ги разбутвах пролетта за да ги местя са толкова мощни, колкото и миналата година. Тези които местих са малко по-зле, но пък са по-добре от новите.
Остава само да се моля догодина да се представят по-добре
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4435
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2072 пъти
Получил благодарност: 959 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Polin »

Удивителни, изящни, великолепни.... :sheart: :sheart: :liubov:
Искрено се радвам на вашите снимки и на цъфналите ви красоти :tzvetentze:
От мен поредните цъфнали :dovolen: ....

Изображение

Изображение

и един от новичките :ieeee:
Изображение
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Лилиум

Мнение от илико »

Милени,много красиви :liubov2: само да вметна,че Twosome и Pearl Stacey не съответстват.
Мечтица прекрасни съчетания :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Това, в очакване на Африканската кралица. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5266
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 91 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Daniela Pargu »

Аз все се надявам причината да е в нестабилното време :stiskam:
Дано от тази прекомерна влага не изгният :stiskam: :stiskam:
Първопоявилият се мартагон цъфна перфектно,следващите им опадаха пъпчиците,
та и цвета им не видях :snif:
Дано оцелеят за догодина :stiskam: :stiskam:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Лилиум

Мнение от mileni »

илико написа: Юни 19, '19, 16:22 Милени,много красиви :liubov2: само да вметна,че Twosome и Pearl Stacey не съответстват.
Мечтица прекрасни съчетания :tzvetentze:
Илико :tzvetentze: сгрешила съм пак е Pearl, но Frances.
Twosome, се усетих, че не е той, в момента не си спомням, кой беше. Накрая го поръчах, от допълнителните сортове, които добави поляка.
P. S. Намерих, това е Honesty


Благодаря, за поправката :gush: :tzvetentze:

Аз съм доволна, от луковиците. Още не са започнали големите, то си и зависи какви са.ОТ, ЛА...
На Мечтица, последният е Must see, чуден е. Моят още не е отворил. Няма да има огромни цветове. Компенсира с цвят.

Хавга, може да си избереш, от различни групи лилиуми. Така ще имаш повече време цвят и аромат.
Миналата година, при моите беше така. Въпреки дъждовете имаше дълго, от тях в градината.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”