Ирис

Заключено
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Ирис

Мнение от dar »

До сега въздишах по вашите ириси, прекрасни са.Ето, че и моите започнаха да цъфтят и да ме радват, че от студа се забавиха.
Благодаря на Dewina за поръчката през 2016 г. :tzvetentze:

Започвам с медалиста Dusky challenger
Изображение

Bold fashion
Изображение
Студовете, увредиха малко този ирис. На общата снимка се вижда как са по ниски. Иначе всичките са от групата grand irisи са с височина над 130 см .

Изображение

Това е Cameroun

Изображение

It's a pleasure

Изображение

По късно ще ви покажа и Megabucks. Разбутах го миналата година и сега е само с един цветонос на пъпка. Ще се оправи.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Даре, виждам още място за ириси. :angelche: А и скрити резерви имаш. ;) Една лента отстранен чим може още място да освободи. :daaa: :ieeee: :daaa:
Зависи как ще мотивираш ТМ. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: Ирис

Мнение от Lalel4e »

calico написа: Май 23, '19, 11:49 как се самонасажда ирис, който даже е туфа и цъфти? :shock:

Лалелче, ти си голям новатор, трябва да напишеш тема за самонасаждането на ирисите :lol:
прекрасни са :daaa:
По-скоро съм откривател - нещата си се случват и аз ги откривам :lol: :lol: :lol: . А как става - не знам!
Ама ти сещаш ли се, че аз в този двор не съм стъпвала повече от 10 години... За това време бая неща са имали време да се настанят - тепърва ще ги откривам.

Пък и листата на ирисите почнах да ги разпознавам едва тая пролет, та ако бях решила да сека дивите фиданки няколко месеца по-рано, настоящите ириси щяха да бъдат безапелативно изпотъпкани... Аз даже като ги видях бая се чудих възможно ли е да са ириси изобщо, но реших да ги обикалям за всеки случай :lol:
След това ММ мина през тях преди да успея да го предупредя, но те са диванета :lol:
Общо взето последният път когато той дойде, чуваше само "Не стъпвай тук!" "Не там!!" И го гледаш как стои на един крак по средата на нищото и вика "Тук може ли?" :lol: :lol: :lol: И ми се скара, че не съм оставила "никакви пътечки"!!! Какви пътечки бе, човек??! Всичко разкопано е плътно оползотворено! При мен загуба на пространство няма! ;)

Имам даже няколко такива туфи от ириси и отделни листенца - яко се е завъдил. Някой ако иска да му изпратя да свирка! :lol: :lol: :lol:
А може и други видове да са, защото по съседите има и синьо-лилави и жълти едри. Ще ги обикаляме, няма как :)
calico написа: Май 23, '19, 11:49
искаш ли към лятото да ти пратя от това, което аз имам, и ще разсаждам? Не е нещо кой знае какво ,но ще те радва и ще се самонасажда :angelche:
Благодаря за отворените сърца на всички дето са готови да ме засипят с ириси, рози, разни бързорастящи треви... но засега задръжте - нямам място още. :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Лалелче ,аз искам ,може и семена .
Ирисът ти е див някакъв ,Мери имаше подобен .Бях го набедила за тунджански ,но картинките са му други .От семена като нищо може да си никне във високата трева,като по ливадите .
Изображение Този е бил на Мери
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Ирис

Мнение от Мария Николова »

Понеже orkud живее на Тунджа, като ми гостува преди години, я заведох на Кортенските бани, да й покажа тукашната Тунджа. И не щеш ли открих в мокрия пясък на брега този ирис.. Веднага го извадих от пясъка, изплакнах го във водата и го засадих в двора. Веднага го фотнах и показах. :hihihi: Как помниш, такива дреболии, Либре! :o
Цъфна и на другата година и после изчезна - липсваше му реката....
В една тукашна рекичка (с 2м. широко корито :lol: ) расте жълта дива водна перуника между гората от папур (още малък по това време).

Либре, щом искаш такъв като на Лалелчето, да ти кажа та ухо какво да искаш. ;)
Изображение
Виж колко много ветрила има. :swait: Помоли я да извади цялата туфи, да ти отдели един ризом с ветрилце и... кой може да е по-щастлив от теб!
А Лалелчето може или цялата туфа :evil: да засади отново, или да засади цяло петно с отделни единични ветрилца и да си направи малка ирисова полянка.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: Ирис

Мнение от Lalel4e »

Олеле, аз даже изобщо нямаше да се сетя да го пъхам в тази тема (съвсем случайно ми хрумна днес докато зяпах странните ириси на Murof) пък той какъв интерес предизвика... :hmmm:
Наистина сте странни птици тука :lol:
Зяпам аз и лигите ми текат по вашите принцеси с къдрави поли, пък по едно време стигам до Murof и стана някак по-познато.. докато тази мисъл ме удари по главата - ми и аз да покажа бе, кво като е див?! Кой знае кога ще имам пак ирис... :lol: :lol: :lol:


Имаш, Либре едно каквото е там - ризомче ли е, лукче ли е... ще го видя като изкопая. Имам още една "поръчка" на лични.
Ми така де - и аз да дам нещо на тоя форум :shappy:

:lol: :lol: :lol:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Ирис

Мнение от Дим »

Лалелче,какво чудесно малко тигърче показваш :o :o :o На мен на тигърче ми заприлича независимо как там се казва.Размножавай го ,че може и опашка да се заформи за него :angelche: :angelche: :angelche:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ирис

Мнение от libra »

Meрко,почти нищо не помня ,имам си файлове,от където екстемпора извадих твоята снимка.Просто ,имам интерес и към дивачета,но съм го докарала само до няколко ретикулати,една от които,твоя.
Лалелче ,благодаря !
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Ирис

Мнение от Murof »

Ето малко диви ириси,невероятно красиви!
http://arilsociety.org/photos/species/
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Ирис

Мнение от Murof »

Lalel4e, пази твоя ирис, за мен той е много по-красив от купешките...
Нито една градина не е идеална.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”