зюмбюл в чаша

Публикувай отговор
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от marioletka »

Ето на това се радвам за сега :dovolen:
Изображение
а преди него бяха тези,
Изображение Изображениено прецъфтяха вече
Има и още,но им е рано да цъфнат
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от johnstalker »

Това в сфагнума кефи!
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от marioletka »

Още 2 които съвсем скоро ще ме радват :ieeemyzh:
Изображение
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от johnstalker »

Надявам се да не ми се разсърдиш, но тези гъбки малко кичозно ми стоят. На тяхно място аз бих сложил един два желъда. :daaa:
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от marioletka »

Не мога да се сърдя на никой всеки си има вкус. Мен много ме радват гъбките скоро си ги правих и са навсякъде по саксиите ми, не знам кога ще ми омръзнат. Идеята със жълъдите също е добра, ще се замисля :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от vodo-leika »

И на мен гъбките ми харесват! :liubov2:
А моят зюмбюл в чаша зацикли, откакто му махнах конусчето. Сложих го пак, да видим дали ще тръгне... :hmmm:
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от marioletka »

При мен много бавно вътвят нещата, въпреки че са в стаята на топло. Може би това е нормалното време за което се изхранват. Не ги поливам много често защото дръжките им стават ужасно дълги и после падат надолу и ме дразнят. Сега има цъфмали 2-3 малки цветчета и вече започвам да им усещам аромата, който ме влудява просто :D
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

Много ме въодушевиха вашите умения.Нека и аз да се пробвам с ваша помощ.И следват не малко въпроси-
1.Рано ли е да се сложат в чашки?
2.Трябва ли им студен период?
3.Къде да ги държа-става ли на остъкл.тераса?
4.Кога се затъмняват и за колко време?-до кога!?
5.От какво точно се нуждая и как точно се прави?
6.След колко време да очаквам резултат?
Ако някой му се занимава да отговаря на инфантилните ми въпроси,ще му бъда много благодарен! :dovolen:
denitsavm

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от denitsavm »

Мириам написа:Много ме въодушевиха вашите умения.Нека и аз да се пробвам с ваша помощ.И следват не малко въпроси-
1.Рано ли е да се сложат в чашки?
2.Трябва ли им студен период?
3.Къде да ги държа-става ли на остъкл.тераса?
4.Кога се затъмняват и за колко време?-до кога!?
5.От какво точно се нуждая и как точно се прави?
6.След колко време да очаквам резултат?
Ако някой му се занимава да отговаря на инфантилните ми въпроси,ще му бъда много благодарен! :dovolen:
Ми малко е раничко, но зюмбюлите са най-лесни, те винаги са си форсирани. Дръж в хладилника луковиците в хартия увити, докато не решиш, че е време /имаше някъде из темата таблица с колко дни са нужни от засаждането до цъфтежа, с чашата е същото, преценявай за кога го искаш и смятай за кога да го слагаш.
Като го сложиш - дръж на хладно и светло, като ако го сложиш сега - навън :nod: , иначе на около 10-15 градуса. На тераската става, стига да не става спарено от слънцето. Ако му е твърде топло, ще се изроди
Затъмняват се когато започне да се показва цветоноса, но не постоянно, за да не побелеят листата от безхлорофилие, това докато не стане по-висок от листата
Нуждае се от чаша с вода, която да следиш постоянно да не се изпарява и да е един-два пръста под нивото на луковицата. Ако лукчето прилепва по ръба е хубаво да отделиш с нещо - аз слагах 2-3 отрязани сламки, за да влиза въздух и да не мухлясва. То си пуска корени надолу и те стигат до водата и си живее. Ако имаш може и по 2-3 капки някакъв тор да слагаш. За затъмняване може да ползваш кутия от уиски или нещо такова високо :nod: След цъфтежа все пак е добре да засадиш в почва и да си го гледаш нормално
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: зюмбюл в чаша

Мнение от Мириам »

Много,много ти благодаря за изчерпателната информация.Може би ще го направя скоро,защото иначе става студено дори и на остъкл.тераса,а вкъщи пък е много топло.Вчера купих още зюмбюли от една жена на Плиска-предполагам сама си е гледала-дали и тези луковички стават-сигурно не са имали студен период!? :angel2: А иначе не изглежда трудно-много добре си ми го описала-пак благодаря! :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”