Фрезии

Публикувай отговор
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Фрезии

Мнение от svetla06 »

Край! Строявам моите пред монитора да се срамуват :svekurva: ... Само листа и толкова :svekurva: ...
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Фрезии

Мнение от vodo-leika »

Ооо, и фрезиите вече са тук! Приказка! :ieeemyzh: :tzvetentze:
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Фрезии

Мнение от EliD »

desitata написа:Това е моята:Изображение.От една луковица имам три цветоноса :ieeee: .
Кога ги сади? Моите ги засях преди, почти три месеца и все още са само на листа :ufff: Вече започват да ме дразнят и май ще хвърчат скоро време.
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Фрезии

Мнение от desitata »

Тази е посадена ..в началото на лятото :hmmm: ,след саденето в градината напролет останала да се търкаля на пода на балкона и я забодох от жал в саксия.Цяло лято се чуди кой път да хване с две малки листенца и наесен като тръгна да расте....и ето я :hmmm: шантаво цвете.
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Фрезии

Мнение от desitata »

Ето ни и тази годинаИзображение
стеблото е толкова дълго и усукано че не го хваща фотото,но пък цветчето е красиво и мирише на пролееет. :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Фрезии

Мнение от Мария Николова »

desitata написа:Тази е посадена ..в началото на лятото :hmmm: ,след саденето в градината напролет останала да се търкаля на пода на балкона и я забодох от жал в саксия.Цяло лято се чуди кой път да хване с две малки листенца и наесен като тръгна да расте....и ето я :hmmm: шантаво цвете.
Десиииии! :ieeee: Прекрасна ти е фрезията!!! :ssun: :sheart:
Кажи, моля, каква беше съдбата на засадените в градината миналата година. Имам един плачевен опит преди 6 години и ми се иска да го повторя. Помагай да стане успешен сега - слънце, полусянка, сянка, много вода, рядко вода? :sdull: :sthinking:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Фрезии

Мнение от desitata »

В градината фрезии нямаше :snif: ,но пък в саксийка на остъклен балкон си живее тази луковичка/вече са 3 :hmmm: /от миналата година.Никне,расте и цъфти когато си иска :nod: .
В градината само по-миналата година от 7 тлъсти луковички цъфнаха 3 ,после ги извадих,посадих напролет и ...вече ги няма.
denitsavm

Re: Фрезии

Мнение от denitsavm »

Ей голям проблем са ми тия фрезии и на мен :snif: Деска, твоята е разкошна :ieeee: От флората пак ще си купя :stiskam:
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Фрезии

Мнение от desitata »

Мери,в годината когато цъфнаха в градината бяха на полусянка оплетени от здравеца/50см./и допълнително засенчени от клематис от южната страна.Лятото беше мрачно и дъждовно,значи и чести поливки. :stiskam: да успееш тази година. :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Фрезии

Мнение от Мария Николова »

Наистина ще пробвам пак ... каквото - такова. Ами, ако се получи? :hmmm: Как да зная, ако не опитам. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”