Фрезии

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Фрезии

Мнение от denitsavm »

Аз пък въобще нне намерих миналогодишните къде съм ги скрила :oops: Нови садих миналата седмица
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Фрезии

Мнение от maya_mdv »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Фрезии

Мнение от Мария Николова »

Лелееее! Колко са красиви! Мая, и сега ли миришат така хубаво - на пролет? :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Страхотни са :)
Миналата седмица тук имаше сутрешни студове, когато температурите падаха до нулата, после валя обилно, малко се стопли и горките фрезии решиха, че е пролет и почват да растат... вече имам две поникнали, и три от предишното затопляне, та общо 5 от 20 луковици. Цвят едва ли ще дочакам. Те и миналата година тръгнаха късно, пък после цъфтяха, ама тази година се оляха.
Изображение
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Фрезии

Мнение от maya_mdv »

Ах, как не съм се стила да ги помириша :ufff: Утре ще отида да им се подупя и ще докладвам :mrgreen:
Аватар
Denica
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Юни 26, '12, 17:59
Местоположение: Банско

Re: Фрезии

Мнение от Denica »

Кога си садите луковичките в саксии ? И ако ги посадя октомври в отоплена стая ли да ги държа - минимум 20 С , или на тъмно в мазата , имам и трети вариант :-) между етажите ама там зимата е студено , или на пролет и пак в стаята на топло :-)
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Фрезии

Мнение от vivianna444 »

:evil: аз моите ги бучнах днес в една саксия и ... да става каквото ще :twisted:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Фрезии

Мнение от Feeriq »

Аз пък подраних май :hmmm: , насадих фрезиите в сандъчета преди около месец и вече са над 30 см. високи :nod:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: Фрезии

Мнение от allana »

Момичета, моля за помощ, нали съм си пишман градинарка, на есен си купих луковици на фрезии. Но съвсем ги забравих а и си мислех че се сеят някъде януари-февруари. Та сега ги погледнах - те покарали в пакетчето, точно както лука покарва. Въпросът ми е как да ги засадя сега, на каква дълбочина - мисля по плитко, защото така и така са си покарали, ще са в сандъче в стая при темп. 20 градуса. Ще оцелеят ли щом са така покарали? И какви са грижите за това растение, до сега не съм гледала такова луковично :oops:. Как да процедирам, да полея ли сс топла вода почвата, за да не се стресира от студената тор луковичката, после да завия ли саксията с фолио да поддържам температурата няколко дни, или това е излишно. Виж за лалетата нямах проблем защото си ги сях когато трябваше, даже вече имам листа. Но тези милите ги забравих, а толкова харесвам това цвете и аромата му.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Фрезии

Мнение от vodo-leika »

Значи моят опит с фрезии в саксия си е чисто разочарование, но все пак да споделя - в саксия стават разкривени и се нуждаят от странична подпора, при мен хващаха редовно и белокрилки, но може би си е проблем на микроклимата на балкона :hmmmmmm: :D ! А иначе не мисля, че в отопляема стая ще покара нещо различно от листа, като всички пролетни би трябвало да се нуждаят от студен период. А дали като ги засадите сега, ще покарат, не знам. Като гледам снимките обаче, при някои цъфтят доста късно, така че си струва да се опита. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”