Фрезии

Публикувай отговор
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

Фрезийското поведение на моите луковици е неразбираемо.Посадени февруари 2012 в градината,измъкна една която по-късно изсъхна и край.Реших че са се затрили.Да ама не.Преди месец когато садих лалета на това място,ровнах и за моя изненада имаше здрави фрезийни луковички.Сега какво да ви кажа-покарали са , в момента са около 9 броя и са около 15см. високи.Няма цветоноси,вчера ги огледах,ама нали се задава студ.Какво да ги правя.Дали да не ги покрия с бутилки от мин.вода?
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Чаках друг да напише, щото аз не разбирам много от фрезии, ама не бива да са на студ. На хладно, но не под нулата. Моите и те растат сега, цяло лято спаха :hmmmmmm: и сега са на прозореца - демек хладно, но все пак в стая.
Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Фрезии

Мнение от greeneyed »

На тази дълбочина , на която са луковиците, почвата ще замръзне рано или късно .Според мен ги премести в саксии в студена стая.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Фрезии

Мнение от Bi_ »

Фрезиите нямат шанс по това време в градината.Под 5 градуса за тях става опасно
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

Bi_ написа:Фрезиите нямат шанс по това време в градината.Под 5 градуса за тях става опасно
Два дни е доста студено тук,надявам се да не са замръзнали :ufff: :ufff: , greeneyed,ще те послушам и още днес ще направя упражнението с местенето.Къде съм :zzz: ,да не видя съветите ви по-рано,но така е в работно време,а и нали рано се стъмнява........Да съмне и ги почвам. mimeta ,като проведа днес спасителната операция,се надявам да ме радват цветчета и ухания. Благодаря ви :liubov:
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

Успешно пренесени в две саксии, вече няколко дни .Надявам се да се чувстват добре .Засега съм ги сложила в хладно помещение,но не са на пряка светлина.Кога трябва да ги пренеса на топло и светло?
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Моите почнаха да жълтеят, така че ги качих на гардероба, където няма да ги поливам. Като съвсем изсъхнат, ще ги сложа в коридора на хладно. Надявам се догодина да тръгнат когато им е време а не като до сега :hmmmmmm:
Изображение
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Фрезии

Мнение от liubami »

Код за потвърждение: Избери целия код

Изображение ето ги моите фрезийки
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Фрезии

Мнение от mimeta »

Крастота :)
Много ги харесвам тия цветя... :dovolen:
Изображение
Аватар
r0s1
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Ное 17, '13, 17:32
Местоположение: Раднево

Re: Фрезии

Мнение от r0s1 »

liubami чудесни са ,но за съжаление и моите зажълтяха и както изглежда, няма да се радвам на ухание и цвят. Следващия сезон отново, ще се погрижа ,вече като натрупал опит :tzvetoman: Много са ми сладки тези цветя.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”