ЛАЛЕТА 2017

Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от lenuza73 »

И при мен както всяка година първи са :
PIRAND :sflower:
Изображение

Изображение


Изображение

SHOWWINNER :sflower:

Изображение

Изображение


Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от Тутти »

Каква е тайната? Великолепни лалета! А снимките са като живи. :tzvetentze:
wenche

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от wenche »

Прекрасни са ти лалетата, Ленуц, чакам и вторите, и третите ...
При мен тази година има много листа без пъпки. И от новите луковици, и от по-стари, а ги вадя всяка година. Какво ли не съм им догодила :hmmm:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от lenuza73 »

Няма тайни Тути :nod: тези са садени 2013 и не съм ги пипнала до сега ,леко са се размножили.Пирандът първата година беше едни огромни паници,следващите цъфтежи вече са по издребнели ,но си цъфти и размножава
Венче и аз така слугувах ,вади ги ,сади ги,но ми омръзна и съм ги оставила ,което оцелее.Профилактично през сезон добавям по някое ново за цвят,иначе и при мен има доста листак и тази година...ако ми дойде музата ще ги вадя по късно и ще ги пренаредя :tzvetentze:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от Tanet »

И аз всяка година ги вадя и засявам есента, но сега имам много само с листа. Освен това имам едно притеснение , че всичките ми лалета James Last, които бяха 20 бр ми приличат да са Exotic Emperor защото в пъпките има кремав ръб. Дали може да съм получила нечии други май Венче си беше поръчала от него много. Исках лилаво облаче ама да видим, за сега това е само предположение.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
tsvetinka
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Юни 8, '16, 18:59
Местоположение: Пловдив

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от tsvetinka »

lenuza73, страхотни лалета, невероятно настроение дават.
През какво разстояние садите луковиците за да правят такива красиви цветни петна?
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от marillia »

tsvetinka написа:През какво разстояние садите луковиците за да правят такива красиви цветни петна?
По принцип на разстояние едно от друго около 8-10 см. Аз, като един новак, есента ги слагах през толкова и сега са се получили добре, но виждам, че лаленцата трябва да са поне 8 от сорт, за да стане по-пищно петно /поне според мен/.
Момичетата с повече опит да кажат как е при тях.
tsveti, :tzvetentze:
Deleted User 1445

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от Deleted User 1445 »

Ленузка, че лалетата са хубави спор няма, но снимките са страхотни :potekoha:

При мен цъфнали повече бройки са 'Exotic Emperor, от старите по две, по три, някъде само едно, лалеене работи :lol:

Изображение
wenche

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от wenche »

Tanet написа:И аз всяка година ги вадя и засявам есента, но сега имам много само с листа. Освен това имам едно притеснение , че всичките ми лалета James Last, които бяха 20 бр ми приличат да са Exotic Emperor защото в пъпките има кремав ръб. Дали може да съм получила нечии други май Венче си беше поръчала от него много. Исках лилаво облаче ама да видим, за сега това е само предположение.
Tanet, Императорът и Acebono никога не са вповече. :dovolen: Миналата есен съм пропуснала да извадя една туфа Exotic Emperor и тази година е покарала още по-компактна и всяко листо е с пъпка. Пък може и лилаво облаче да ти изскочи отнякъде :stiskam:
Marillia, аз поради липса на място ги гъчкам на 5-6 см и обикновено слагам по 15-20 луковици от сорт. Малко спомени от минали години
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от wenche на Мар 27, '17, 22:39, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ЛАЛЕТА 2017

Мнение от calico »

Аз си имам норма- 100 лалета на квадратен метър. :angel2: Нооо...понякога са лукче до лукче, буквално, според това колко кила съм купила. ама е добре поне да има 2-3 см между тях.

Ленузке, мноооого красиви, и дано ти се множат, че на човек му писва от вадене и садене, а те само листаци да вадят. Моите тази година са на 50-60% листаци. От догодина- няколко петна по десетина нови лукчета, и край с многото лалета.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”