Нарцис 2017

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Не знам дали ги яде,но определено ги отнася на накъде.Може да ги носи на някой друг.
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Нарцис 2017

Мнение от Grace »

Единственото, което досега не е разнасяло насам натам са луковиците на гладиолите и тях ги садя отвън. Помислих, че и нарцисите ще може така, но уви казваш...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Имам нариси ,лалета и нещо,което не цъфна ,засадени на средата на ягодите на гъста туфа.Не знам отдолу дали няма да намеря някоя купчинка,дето не е успяла да пробие.До колкото знам ,зимнината си я складират във форма на идеална пирамидка.
Grace
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Юни 12, '17, 14:32

Re: Нарцис 2017

Мнение от Grace »

И за имах този сезон едни лалета, цъфнали насред градината :lol: Сега рекох да ги извадя, ами отдолу нямаше никаква луковица, само надземната част ми остана в ръцете :shock:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от daxc »

В градината имам една туфа с нарциси, които не знам кога са садени, но знам, че никога не са разреждани.
Реших да извадя луковиците за да ги преместя на друго място и установих, че всички луковици са пуснали огромни "бради" и са започнали да набиват пера.

Споделете мнение какво да правя. Отново да ги слагам в земята и да рискувам до края на есента да изникнат перата или да ги оставя да изсъхнат "брадите" и отново да ги поставя в земята?
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от dung »

Сади ги веднага.
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от daxc »

Най-ранното "веднага" при мен е чак утре вечер. Дано да не загинат до тогава , че са цяла касетка.
Да им скъсявам ли "брадите" ?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от libra »

Нищо няма да им стане,не режеш корените.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от Skio »

daxc написа:Най-ранното "веднага" при мен е чак утре вечер. Дано да не загинат до тогава , че са цяла касетка.
Да им скъсявам ли "брадите" ?
Обаче, ако имаш кой да ти помага, като ги заравяш още на половината височина на тези корени -- едно хубаво наливане на вода и леко издърпване нагоре. После остатъка от пръстта и пак вода. Целта е корените да се насочат надолу, без сериозно преобръщане.
М/у другото садила съм в саксия гладиоли(забравени да си се форсират във вода) с голеееми корени, използвайки една пластмасова чашка от еднократните, с отрязано дъно. Почти заравяш чашката с луковицата вътре , наливаш вода покрай нея и после стискаш ръба и я изхлузваш. :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Нарцис 2017

Мнение от daxc »

Благодаря за отговорите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”