Зефирантес

Публикувай отговор
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Зефирантес

Мнение от abelia »

Достави ми радост и белият зефирантес. Много е нежно цветлето.
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Зефирантес

Мнение от Виола »

Много са сладки. Моите са в градината, но и помен няма от цвят.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Зефирантес

Мнение от vodo-leika »

Няма такива цветове като тези на зефирантеса!
Преди два дни внимателно огледах саксията - нито помен! Днес минах и - два цвята, че и цъфнали! :dovolen:
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Зефирантес

Мнение от abelia »

Аз имам и жълти от Чешката поръчка, но поникна само една луковичка. Няма никакво намерение да цъфти. Но току виж ме изненадала по някое време като белия. :stiskam:
Аватар
kokche
Кафе с мляко
Мнения: 267
Регистриран на: Сеп 19, '11, 17:11
Местоположение: Търговище

Re: Зефирантес

Мнение от kokche »

При мен цъфна и жълтият но само веднъж надявам се другото лято да е по впечатляващ ...........
Изображение
http://borani.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
sasha

Re: Зефирантес

Мнение от sasha »

Искам да споделя за Зефирантес: имам го от много години в саксия. Луковиците бяха "нагъчени", не можеха да дишат , но цъфтяха...та цъфтяха. Реших да ги разширя и една част извадих и ги насях в градината. Резултат: и в саксията и в градината цъфтят много по-малко, но в градината е по-зле.
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Зефирантес

Мнение от abelia »

kokche,жълтият зефирантес е много хубав. Може и да повтори цъфтежа. При мен белият цъфти за втори път. :stiskam:
sasha, миналото лято направих проба с розов зефирантес в градината. От десетина нормални луковички цъфнаха 2-3 и край, а през зимата не ги извадих и пролетта не поникнаха. Но аз ги разсаждам на две години в саксии. Садя луковиците пак по много , но на един ред. Цъфтят цяло лято като луди. :hihihi:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Зефирантес

Мнение от greeneyed »

Aз имам 2 саксии розов- цъфтя цяло лято с едри цветове, супер е, а третата саксия е жълт- тези дни цъфна една луковичка, другите дремят. Може би е време да намалим поливането? Или е рано още? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Зефирантес

Мнение от maya_mdv »

Белият вече ми е любимец. :liubov2: Имам розов и цъфтя не всяка луковица. Но ще чакам пак цвят, явно има още надежда :stiskam:
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Зефирантес

Мнение от PPetrova »

Този сладур не търпи разсаждане.Аз имам розов от 10-12 години.Сяла съм го дори около фикуса.Луковиците оцеляваха, но не цъфтяха.Искат много, много слънце и жега и ежедневно поливане. Луковиците да са буквално наблъскани една до друга.При мен са в сандъче отпред на южната тераса и цъфтят почти непрекъснато, дори сега. Скоро в манастира Кабиле видях една много голяма саксия с разцъфнал зефирантес- беше страхотен.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”