ЛАЛЕТА 2015

Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31668
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1007 пъти
Получил благодарност: 2297 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ей, това лале е сърцеразлупващо!!! :sheart: /Червеното, първото от първото мнение./
Поздравления, Наталия! :daaa: :ieeee: :ieeee: И успех в създаването на лалеената колекция! :stiskam: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1104 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от greeneyed »

Ох, Мерка, що лалета съм купувала, така ми харесват, ами крадецът му неден влачи, влачи , влачи. Сега откъсвам пъпките, че опрашени , после вадя акуратно, имам хладинка за лятото, саденето ще е възможно най-късно, белким си е напълнил дотогава складовете бездънни с други съкровища! :svekurva: И обезателно мрежи под луковиците!
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
anny
Виенско кафе
Мнения: 347
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:48
Местоположение: София

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от anny »

След толкова красота и нежност определено ще сънувам лалета. Аз тази пролет съм разочарована от тях, търчахме като откачени по сергиите на пазара за луковици в Амстердам в чудене какво точно да взема, по едно време съзирам пакет ice cream, сещам се, че тук го видях за пръв път и ми течаха лигите по него, грабвам пакета от 30-40 бр. И какво да видя сега - израснали едни хубави едри и високи, цвят сьомга, съседките ахкат колко са хубави, аз развявам пакета с картинката и обяснявам, че няма нищо общо с истината! Обаче сега с тези поръчки не знам как ще се удържа. Кажете моля, качествени ли се луковиците и поне отговарят ли на картинката тези от Eurobulbs, че съмнително и привлекателно евтини ми се виждат. И последно - най-искрено се възхищавам на труда ви, защото подобни красоти при мен са на първата пролет, до сега ме мързеше да ги вадя и още на втората пролет всичките ми розови папагали например отидоха в дън земя :twisted:
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от ra4eto »

Пред последни за сезона,много трайни и високи :daaa:

Изображение

Изображение

И на-любимите ми ,седа започват

Изображение

Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1104 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от greeneyed »

Ох, синчеца и азалията)))))))))))))))))))))))))) :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31668
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1007 пъти
Получил благодарност: 2297 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от Мария Николова »

Тази година беше най-най-лошата година за лалета, от както ги отглеждам. :svekurva: Хубава, лоша, пак ги вадя. Никога не ми е тежало така, както сега. Като някоя родилка-първескиня, която докато ражда вика "Никога повече няма да раждам!!!", и аз сега се заканвам "Край! Тази пролет беше последната, никога повече няма да гледам лалета!!! Всичките ще ги махна!!! :svekurva: "
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от pepina »

Мария, не вярвам! :hihihi:
Ама ти за всеки случай си си осигурила план Б, гледам, напредваш здраво с розите :tzvetentze: Пък в клематисите си стара кримка.

Аз съм съвсем начинаеща в лалетата, миналата година взех един пакет 100 бр. микс ботанически, голяма красота беше 1 седмица и - толкова. Та сега ще наблегна на по-късните.
anny
Виенско кафе
Мнения: 347
Регистриран на: Апр 9, '13, 20:48
Местоположение: София

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от anny »

Абе кекава работа са явно и човек иска ли да има гледка достойна за възхищение пролетта, трябва да си чупи гърба всяка есен. Разбира се, за такива като нас си струва :P
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Чета написаното от Мария и се смея с глас!Представяте ли си,че тя ще се откаже от лалетата!!
Това навярно е видяла в някой свой кошмарен сън! Друго не би ! :liubov2: :liubov2:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: ЛАЛЕТА 2015

Мнение от Tanet »

Мисля, че единствено кръста и може да я откаже от лалетата, докато той не я предаде ще имаме фестони .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”