Чесън

Потребителски аватар
kim
Наркоман
Регистриран: чет авг 23, 2012 3:40 pm
x 122
x 403

съб ное 18, 2017 12:19 pm

Трол, има ли някакъв шанс тази година да садя слонския чесън от Канада?
0 x
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

Потребителски аватар
prijatel62
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед юли 05, 2015 7:19 pm
x 35
x 76

ср ное 22, 2017 11:42 am

Хах...от трола ни вест, ни кост...а иначе при тях в Канада имало чесън с глави като футболни топки...
0 x
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
Румена
Виенско кафе
Регистриран: ср авг 20, 2014 10:17 pm

ср юни 27, 2018 9:32 pm

Тази тема нещо е позаспала...хайде да я разбудим:)

От миналата есен се запалих да отгледам чесън от въздушни луковички. За съжаление, сляпото куче ми остави съвсем малко, но поне от два ще имам луковички.
Някой има ли опит с този начин на садене?
0 x
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: съб ное 28, 2009 11:44 pm
x 417
x 664

ср юли 11, 2018 1:51 pm

Заглъхнала е, защото Skleri неправилно е отворил темата не в "Плодове и зеленчуци", където й е мястото и където четох за прословутия чесън с "въздушни луковички", а съвсем неуместно тук, при луковичните цветя.
0 x
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
Регистриран: чет окт 04, 2012 11:28 pm
x 108
x 385

съб сеп 08, 2018 11:06 am

Попаднах на това видео.
Все не мога да се справя с чесъна за глави. Получава ми се чудесен зелен чесън, но глави не прави или са дребни и черни.
Тук има интересни неща- накисване на скилидките в солен разтвор преди посаждане, поливане на лехите с разтвор от калиев перманганат преди посаждане, посипване на лехата с пепел ...
0 x

SamoDiva
Kафенце
Регистриран: вт мар 05, 2019 6:34 pm
x 6

вт мар 12, 2019 1:15 pm

Миша написа:
нед ное 01, 2015 12:19 pm
kim написа:
Миша написа:Някой искаше от "мързеливия чесън " на семки ,събрала съм доста семена,на не помня кой искаше :oops: ,казвайте
Мише, какъв е този чесън от семена? Дай фото да го видим.
това е този с въздушните скилидчета
Миша написа:ние гледаме такъв чесън ,прави такива въздушни скилидчета,които се самозасяват и на следващата година стават главички
Allium Sativum Knoblauch
прави ей такова твърдо стъбло
Изображение

това са малките въздушни скилидки,които се самозасяват
Изображение

главите са такива -нормални ,само че с твърдо стъбло в средата
Изображение

точно този не го вадим с години ,проскубваме само едрия ,другия си остава за догодина
А другия е този,който го гледам и като декоративен -chinese chives
чесъна ми в розите :mrgreen:

Изображение

не прави скилидки,зелен през цялото лято и зимата,ако е по-мека ,доста по-малко люти,но си е с характерния мирис на чесън ,цветните стъбла са много сочни и крехки преди да цъфнат
ето това представлява ,ако го гледате като декоративен ,висок е към 50 см

Изображение

китайските ресторанти ми взимат ей това

Изображение

за нас берем повече листата

и от двата съм събрала семена
Здравейте !
Миша, искам да попитам, този декоративен китайски чесън между розите -chinese chives, прави ли малки стъбълца, или листата тръгват от почвата?
Като гледам снимките ти, ми прилича на този - https://www.bestplant.shop/products/all ... gen-jiucai , пишат, че е алиум туберозум. На снимките от линка не се виждат стебла, докато е в почвата, а листата изглеждат като листата на зефирантес. Но на снимката с нарязания се виждат малки стебла.
Семената от Флориан, които купих преди 5-6 години като чеснов шивес и от които чак сега пораснаха няколко стръка ( за които питах ), не изглеждат като тези снимки, а по- скоро като дивия чесън от снимките на Ким - viewtopic.php?f=57&t=7571&start=90
Някъде в темите срещнах, че и nadin има от чесновия шивес.

Затова сега се чудя и моля за сравнение. Моля ви , ако имате възможност, да сложите актуални снимки на вашите чесънчета.
0 x
Отговори

Върни се в “Лук и други луковици”