Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от лалесъм »

Лесна, лесна съм аз - като ми го смелят стъпка по стъпка :lol: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Мария Николова »

wenche написа:Май при лалетата беше писано с големи букви, че луковици НЕ СЕ ТОРЯТ.
Дали само нарцисите правят изключение или все пак всички обичат агнешко ( говеждо ) препечено :snif:
"че луковици НЕ СЕ ТОРЯТ" ми е много интересно КОЙ и ЗАЩО го е написал и на какъв точно
опит БАЗИРАЙКИ СЕ:D
Скио, аз го твърдя за лалета. Имам един учебник от 1956 г. :lol: :lol: :lol: "Цветопроизводство" И в него съм прочела и запомнила:
За лалетата добре угнил тор се дава на предшественика. Споделям това, което аз правя, а всеки си решава какво иска да прави. :daaa: Споделих и това, че мястото за ирисите го наторих с добре угнил оборски тор, :ufff: което при това влажно и кално лято, доведе до масово гниене на ризоми. :snif: :cry: :cry:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Миша »

Skio написа:
Миша написа:
Skio написа: Да не би да ти хрумне да ги разбутваш сега,уверявам те ,е веднага след първите септемврийски дъждове
корените тръгват и в този момент са по 14-16 см(поне).Можеш да мулчираш ,даже дебело с нещо.
Или ,ако са на редове ,едно леко вкопаване м/у редичките на балансиран гранулиран тор с бавно
действие ,но не по- дълго от 3 месеца и редуцирана доза.
ей това много моля да ми се обясни :hmmm: ,торовете се усвояват над определена температура на почвата и в активна вегетация на растенията,как така ще се вкарват сега :o
Именно,луковица ,която се е събудила щастливо и си е формирала корените за следващия
вегетативен цикъл и си е в състояние на метаболизъм в някаква активност (и за градинар,който не разполага
с нещо био )може спокойно да понесе един лек side dressing с например 6-6-6(че и 8-8-8) , но на 20-30% от препоръчаната от производителя доза.
Важно е да се проумее ,е излъчването на веществата започва от момента на влагането в почвата ,значи последното е редно да се осъществи след предполагаемото събуждане на луковичното растение>>за новозасадени пролетни луковични е прието да се счита ,че 2 седмици след слагане в земята и в подходящия момент(дали Октомври ,дали Ноември)кореновият апарат е достатъно развит.
Друг аспект на нещото ;) ;) е ,че тези вещества след дейността на 163 -те хиляди бактерии декомпозитори постоянно намиращи се в земята навсякъде по планетата Земя ,често се превръщат в келираната форма на нещо си и който иска да папа именно това му е нужно да намери "на масата си когато е гладен" .......нахранен и напоен нарцис с 4 см диаметър на дръжката в основата си и висок 70 см и който се развява на вятъра 20 дена човек трябва да го види с очите си ,за да му е по-лесно да приеме ,че и те си искат своето :dovolen:
Съжалявам,в това,което написа,има само зрънце истина ,кореновия апарат е достатъчно развит ,но се развива в топлите есенни месеци ,а не през зимата,зимата растението не извлича нищо от почвата,единственото,което може да се постигне с торене през зимните месеци,е загуба на торове поради голямото преовлажняване,за да се усвоят торовете се иска поне 12 градуса почвена температура ,иначе има до 90% загуби .По това време се торят нарцисите в оранжерии с цел получаване на ранен цвят ,за да работят бактериите ,които преработват торовете,също се иска топлина,в момента дейността им е сведена почти до минимум
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Виола »

Днес ме изненада тоя нетърпеливко. Много е рано, но времето е топло.
Изображение
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от radoctina69 »

Рано е за нарцисите но и те се объркаха с това топло време :hmmm:
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Noel »

Водолейче и Тити като ги видят,мед ще им капе :D
Хайде след седмица да отворят цвят :stiskam:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Донка Тодорова »

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Elatior »

Честити първи Нарцисчета! Чудесно настроение внасят :dovolen:
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от Донка Тодорова »

Elatior написа:Честити първи Нарцисчета! Чудесно настроение внасят :dovolen:

Благодаря! Пролет е !
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Нарциси-Пролетни принцеси 2014

Мнение от макс »

Дони големи сте бързаци оххх колко сте хубави чак надушвам аромата им :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”