Лилиум (1)

Заключено
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от Neptune »

Anastasia (вероятно най-ароматния лилиум)
Изображение
Centerfold
Изображение
Този бял крем расте в градината от половин век. Наскоро разбрах че това е lilium candidum
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Първенец най-ароматен е точно candidum, Neptune, най-баналния. Среща се във всеки двор и има още 1-2 имена - не знам защо "кучешка лилия", както и "замбак". (Това май е "лилиум" на турски език.) Вярва се, че от миризмата му човек може да се задуши, както си спи. Подобно на сладкото от листенца на рози, и от листата на candidum се прави хубаво сладко.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от Titi »

s_t_m написа:Първенец най-ароматен е точно candidum, Neptune, най-баналния. Среща се във всеки двор и има още 1-2 имена - не знам защо "кучешка лилия", както и "замбак". (Това май е "лилиум" на турски език.) Вярва се, че от миризмата му човек може да се задуши, както си спи. Подобно на сладкото от листенца на рози, и от листата на candidum се прави хубаво сладко.
Само една поправка да внеса - замбак викат на ириса, не на лилиума. В едното от плевенските ми села даже още по-звучно са го кръстили "дзамбак" :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Лилиум

Мнение от vodo-leika »

Очевидно лилиумите от поръчката са прекрасни :dovolen: и доста зарибяващи :twisted: , но все пак да ви питам на какви други фирми сте използвали луковици?
Аз гледах, че Геясем, ММ и Сортови имат нелоши предложения :hmmm:.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Лилиум

Мнение от evita »

Изображение
Изображение
Изображение
За жалост имена не помня :oops:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Лилиум

Мнение от Debi »

Първите ми лилиуми са на Геясем, после съм си купувала на Сортови, от Стрелиция, от английския сайт :nod:
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Лилиум

Мнение от Debi »

Нептун сигурен ли си, че това е Anastasia? Миналата година и аз си взех от Eurobulb, но колкото повече разглеждам снимките, все повече си мисля, че имам някакъв друг лилиум :hmmm:
Anastasia е друга на снимките -
http://websad.ru/pic.php?imgname=fotobase/2/14343.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hwhyde.co.uk/flowers/lilies/ ... stasia.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Твоята от къде е ?
Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Re: Лилиум

Мнение от теменуга »

Прекрасни цветя! Не мога да им се наситя и искам още и още... :lol:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Re: Лилиум

Мнение от теменуга »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лилиум

Мнение от ravik »

vodo-leika написа:
johnstalker написа:
lila написа:Много красиви :tzvetentze:
Особено тези на Равик. :daaa:
Равик е причината да си взема въобще лилиум! :twisted: :twisted:
Ти добре, че беше Равик, та да си вземеш лилиуми миналата година. :twisted: Не знам дали я разказвах миналата година тази история (тогава никак не ми беше забавно ;) ), но след едноседмичния бардак в хола, при който не знам как ме изтърпяха - целият под беше в пръст, луковици, пликчета, етикетчета, кашончета и въобще пълния ужас на една поръчка и най-най-най-последното пликче, което остана да предам беше на Водолейка, която цяла година чака тази поръчка и първа се записа в списъка. :dovolen: Та взех аз една сутрин въпросното пликче, че ще се виждам с Водолейката, заключих, минах през кофата за боклук да изхвърля боклука, качих си се в колата и някъде из път се светнах, че няма пликче за Водолейката. До вечерта стисках палци да съм го забравила в къщи до вратата. Не го бях забравила, организирана съм си. :twisted: Та сигурно са се подавали милите Златно-радостни цветчета от някоя бала софийски боклук. :twisted: Та такива ми ти цветарски неволи. :oops:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”