Помооощ-лалета

Аватар
filiz
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Май 26, '12, 19:27
Обратна връзка:

Помооощ-лалета

Мнение от filiz »

Здравейте,не знам как да започна.За едно денонощие имам 10бр.подсечени лалета,отрязани,а луковиците ги няма.От10години гледам на това място лалета,лилиуми,далий....и др.,но такова нещо не ми се е случвало :hmmm: ,плачи ми се :snif:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Помооощ-лалета

Мнение от libra »

Е,хайде сега хубава работа, да плачеш за 10 лалета! Някаква животинка от широко обсъжданите тук е.За в бъдеще ползвай опита на Калико с панерчетата ! :stiskam:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Помооощ-лалета

Мнение от gabi123 »

filiz на мен също ми се случи преди 2-3 години .Това е сляпо куче което намъква луковиците за часове- от 50 не остана нищо
от тази есен садя в панери и в земята
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Помооощ-лалета

Мнение от rumivarna »

Добре дошла отбора! Панери, касетки, туби и последно окоп облицован с рабицова мрежа. Да не те отчайвам, но борбата с тази гад преварително е обречена на неуспех ;) Ни уреди, ни отрови, ни димки помагат. И ядрена бомба да им пуснеш те пак ще са тук и ще ровят и унищожават цветята. Толкова загуби имам от тях, че на дали има друго животно за което мога с чиста съвест да кажа ``МРАЗЯ ГО``! А аз много обичам всякакви живинки :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
filiz
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Май 26, '12, 19:27
Обратна връзка:

Re: Помооощ-лалета

Мнение от filiz »

Благодаря,момичета,но това с панера чак есента.Плачи ми се за това,че са от новата поръчка и още не можах да ги видя цъфнали,а повечето са с три главички,кичести :snif:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Помооощ-лалета

Мнение от rumivarna »

Съчувствам ти най-искрено, но другото да е наред и да си здрава! Догодина пак нови луковички, но обезопасени :mrgreen: Много трудоемко е това с панерите, касетки и тн, но в името на пролетните красоти какво ли не правим :D А всяка есен се заричам никога повече да не поръчвам пролетни луци :hihihi: :hihihi:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Помооощ-лалета

Мнение от libra »

Една година Нещото изнесе всичките ми лалета в двор,през един парцел на нашия. Беше ги засадило на туфи! Въпросните съседи се явиха изведнъж с двор пълен с цъфнали лалета.Казаха ми ,че те никога не са садили лалета.Попитаха ме кога да ги извадят да ми ги връщат.Оставих ги там.
Аватар
filiz
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Май 26, '12, 19:27
Обратна връзка:

Re: Помооощ-лалета

Мнение от filiz »

Значи има някаква надежда,да ги видя цъфнали в комшиите :snif:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помооощ-лалета

Мнение от calico »

и аз това щях да казвам- че ще ги види цъфнали някъде наоколо.

Филиз, съжалявам, вземи мерки щом имаш Нещото.
на първо време може и котка да си вземеш, не ровят толкова спокойно
и ако имаш още лалета, отивай тъпчи смачкан чесън между тях, поне временно да ги спре
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Помооощ-лалета

Мнение от nadin »

Аз спрях да садя лалета в градината откакто една сутрин докато си пиех чая на терасата и се кефех на няколко страхотно нацъфтели лилави лалета, прясно садени есента ги видях как се поклащат едно след друго. В началото реших че нещо вятър ги подухва ама те доста рязко се клатеха и отидох да видя какво става. За 5 минути всичките бяха останали без луковици също като при теб. Страшно ме хвана яд ама нищо не можех да направя. Това животно нищо го не лови. Само дядо ми едно време бог да го прости го издебваше с мотиката. Аз нямам нито нерви нито време да го чакам да се появи :nod:, а с кошници и панери не ми се занимава защото и те гният и трябва на няколко години да ги подменяш.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”