Лалетата - грижи и садене /вадене

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от calico »

Lois написа:Голяма съм овца! Току що намерих един кашотн с луковици, надлежно прибрани и надписани, от предишната поръчка. Забравила съм ги :ufff: :ufff: поникнали са, разбира се, едни жълтички милите. Има ли смисъл да ги набуча в градината сега?

Смисъла да ги набучиш е малко по-голям от смисъла да стоят така или да ги изхвърлиш, нали? :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Lois »

Общо взето и аз до този извод стигнах :evil:
Ще ги буча, пък ще видим, може да основа нова школа в грижите за лалетата :angel2:
Мерси, calico!
just

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от just »

Lois, сади ги, сади ... те са форсирани. Ще цъфнат по-късно :daaa:

И аз така правя понякога :angelche:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от МГХ »

calico написа:
Lois написа:Голяма съм овца! Току що намерих един кашотн с луковици, надлежно прибрани и надписани, от предишната поръчка. Забравила съм ги :ufff: :ufff: поникнали са, разбира се, едни жълтички милите. Има ли смисъл да ги набуча в градината сега?

Смисъла да ги набучиш е малко по-голям от смисъла да стоят така или да ги изхвърлиш, нали? :tzeluvka:
Една година ги сях през февруари и си цъфтяха нормално.Може би защото забравените луковици бяха на студено на балкана.
Lois

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Lois »

Обнадеждавате ме значи :)
И аз съм садила веднъж през март, щото си донесох от Амстердам една торба, от къде да знаех, че не им бил сезонът - бяха по 5 евро за две кила :) и си цъфнаха. Добре че ги намерих днес, а не в неделя вечер :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Мария Николова »

Маестра, горките ти луковици имат късмет, че земята не е замръзнала! :daaa:
На мен през един мразовит февруари ми подарих всичките непродадени лалета 1-2 кила луци. С длето и чук разбивах земята, чуках и дребних буците да ги докарам колкото лешник, за да заровя луковиците. Оживяха на магия и пак цъфнаха. :nod:
А сега, на тези температури, направо - "пей и сей"! :lol: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lois

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Lois »

Благодаря ти Мери, така ще направя. Само дето днес ни изненада една ниска мъгла и е доста гадно навън, но отивам!
dal

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от dal »

земята е универсален показател- кое му е писано да расте и оживее- писано
кое не му е и в сезона да го боднеш отива и това е
тъй че , сади ! :tzvetentze:
Lois

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Lois »

Отивам отивам малко да се стопли само че е студ :)
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2194
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Лалетата - грижи и садене /вадене

Мнение от Nevita »

Не знам дали питам в правилната тема, но защо тази година повечето ми лаленца са дребни и с къси дръжки? имам например Darwisnow - трябва да бъде около 50 см, а в момента няма и 30 см и цъфна, и цвета е дребничък. Пинокио цъфна, а няма дръжка и все едно излиза направо от земята. И други такива имам, а това са нови луковици, купени през есента. за сметка на това старите ми лаленца се развиват що-годе нормално. На какво се дължи това?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”