Парад на лалетата '2012

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Di_Va »

Хубава работа, вие вече извадихте лалетата, а пък аз си мислех, че има още поне месец до тогава. Поздравления за Мария :tzvetentze: - неуморима и невероятна в грижите си към цветята, аз това - вадене от калта, къпане, плакнене и пр. не бих го направила, от чист мързел, разбира се, но се възхищавам на работливите!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Снощи валя, но и тази вечер не ни прескочи! :cry: :svekurva: Пиле шарено, кви 5 леФа, кви сортове? Микс вадим, микс садим - твайположенийто!!! Само дано утре през деня да не вали. Влизам в гумените ботушки и - кал до ушите! Calico, верно е, че в "калЪ", както казваше Парцалев в "Михал Мишкоед", изтърве ли се под правата лопата луковичка, посмъртно не може да се изрови. :twisted: Догодина очаквам доста единички листа от дълбоко. И ще отиват все по-дълбоко, де. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от nevenar »

Мери, две години подред не вадих луковици, тъй като, се олях и бях засадила, на порции, разбира се около 400 луковици! Купувах си промоция тух 100 там незнам колко си обаче има една тактика," куцата медуза" и викам аз хихихихихих засаждане в чашки от кафе , за да не потъват технологията е следната , това може би повечето от вас го знаят , за което предварително се извинявам !Та чашките се пробиват с малко по голяма дупка от за разсад поставя се луковицата вътре и се засажда ,обаче трудното е, че се сади с мотичка, а не със садило , но пък срока на чашката е три години и големината на луковицата не се променя т.е лалетата са си все същите и през трите години , а имах и такива без чашки черни на цвят резултата беше с формата на кокиче много беше забавно едро лале, а до него лилипут ама всичко му малко листенца пъпка хихихихи :lol: така че мили момичета слушам ви сега и технологията ми харесва :nod: :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Садя си ги само с мотичка. :mrgreen: Лилипута в чашката ли расте? Цъ, не обичам бонзай. И лилипути не искам. :x
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Lizi »

Мари с теб сме мила мисленно в калта. :daaa:
При нас няма дъжд.Вчера дори поливах.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Всички са извадени. Но за съжаление, твърде късно. Пожълтелите са тотално заминали. :eeeh: И много от все още зелените са тръгнали. Има още много работа, докато ги почистя. От сега се вижда, че догодина лалеената полянка ще е доста редуцирана.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Lizi »

Скапали ли са се ? Толкова бързо?
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от estrella74 »

Мери, искрено ти съчувствам. И при мен миналата година имаше изгнили, макар че ги извадих навреме, не знам защо става така.
Реших да покажа, макар и малко късно малко от лалетата, но нямах време да кача снимките. Изобщо нямах късмет с тях тази година - времето се затопли много бързо и пропуснах цъфтежа на половината, другата половина не можах да снимам, защото нямах фотоапарат. :snif: От друга страна едни лалета не поникнаха, макар че ги вадих миналата година, а част от тези, които бяха близо до оградата, ми ги откраднаха. :cry:
Но с нова поръчка всичко ще се компенсира следващата година. :daaa:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 863 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от greeneyed »

Мери, пясък ли да добавиш, когато садиш луковиците, то това на нищо не прилича да си съсипваш така реколтата. :hmmm:

Тексаското злато наистина се премени с червено, много издържливо лале. :nod:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от desitata »

Развитието на "сладолед-а"-бялото наистина излиза отгоре :ieeee:
Изображение
Изображение
Естрела :ieeee: страхотна година при теб всичките са фантастични :tzvetentze: .
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”