Парад на лалетата '2012

Публикувай отговор
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Denis »

Продължавам си, нищо, че не му е времето, отмина то,
но истинските любители на лалетата ще четат и тази, и др.теми за пролетния император,
А някои случайно попаднали в темта, или сл. зачели се - ей таака, може и да се влюбят в него :dovolen:
Времето му беше :eeeh: да продължа преди около 10 страници време :liubov2:
Любимец 1 -Exotic Emperor /има го и по-нататък - любимец по картинки от нета- но оказа се любимец и реал.
Изображение
отначало докрай
Изображение
Изображение

и останлите фостериани
Sweet Heart - най-ранно от всички ранни лалета
Изображение

Flaming Purissima и Сие DE
Изображение

После-цъфнала и неповторима
Изображение

Изображение

в дъното -фон е Pink Impression - красота
Изображение
съжалявам, че май в момента не намирам друга негова снимка, но е
100 пъти по-хубаво и трайно въпр. името си /лично мнение :dovolen: / от Design Impression
Изображение

http://storage4.album.bg/3a8/dsc_0819_d ... 506344.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

просто, усещане за пурисима :dovolen:
Изображение

и отдалече, когато са много :dovolen:
Изображение

просто зачка
Изображение
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Elyza »

Напълни ми душата и очите с тези лалета. Нереална красота. Благодаря!
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Lizi »

Denis написа: Изображение

Изображение
Прекрасни !!! :liubov: :liubov: :liubov: И снимките са направо уникални.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от mileni »

Elyza написа:Напълни ми душата и очите с тези лалета. Нереална красота. Благодаря!
Пурисимата много нежна :tzvetentze:
Само един недостатък,много малко снимките :dovolen:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от denitsavm »

Ехааааа :potekoha: Още, още, още :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Искаме още снимки!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
just

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от just »

Мила Денис,

неземна лалеена красота е това :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:

Толкова красиви и толкова много - абсолютен разкош :sheart: :sbrokenheart: :sheart: :sbrokenheart: :sheart:

И да, може би да е минал най-подходящият момент, за да ни покажеш великолепните си снимки, а може пък и да не е :angelche: Приказните ти лалета и комбинации ще бъдат оценени по достойнство и от нас, както сигурна съм са направили и приятелите ти. Парадът още продължава, така че по-добре малко по-късно, но не чак следващата пролет :stiskam:


Подкрепям напълно впечатленията ти за Exotic Emperor и Flaming Purissima с тяхната екзотика и неповторима прекрасност :angelche:

Аз да си призная честно, осъзнавам, че моето императорско семейство вече съвсем не е малобройно, но и с тези камари новопоръчани луковици, наистина вече се бях замислила за следващия сезон или да садя много по-нагъсто или да правя някакви подобни лалеени ленти, пък макар и в овощната градина :D , защото иначе ще трябва да ги садя едно върху друго в смесените бордюри.

Благодаря ти за върховното удоволствие :tzeluvka:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Denis »

Първо, видях написаното и сори за правописните грешки - в момента имам проблем със зрението и го карам наизуст по клавиутурата - ама то и си личи де :snif:
Ранни фост. - красота са - големи, трайни/може би точно защото са ранни/
Нататък - Silverstream :D пак за любителите на ранни, високи, трайни
Изображение

Изображение
ами красавица си е силвърстр-вярно, че обичам лалетата да са много, обаче...

до тях DE - Verona, Mondial и още... и аз незнам вече ... поне накуп изглеждат красиво :dovolen:
Изображение

тук снимката е просто за сравн.на цветовете
Отзад високи суит харт, отпред- ранни, но от по-ниските - вляво For Elisee- наистина розовее, вдясно White Fire /снимките му в нета са все на раета/
Изображение

същите лаленца, но на слънце - неузнаваеми са, а отпред вляво е част от Торонто Дабъл с неповторимия си цвят/не го качвам, защото има снимки много и си е любимец всеобщ, а и добре се представя след 1год./
Изображение

White Fire на райета, ама не съвсем същите :eeeh: Нет, :eeeh: Нет - нежно е и просто толкоз
Изображение

For Elisee- розовее и до него кроуни -бели, жълти и нач. -пъпки на ж-.вирдифлори дето нещо май не ги различавам /а и още и р.вирдифл.стара- не помня коя/
Изображение

Нещо като това, дето му казват черно лале - пърпъл и сие и някои, ама хич не го харесват ;)
/мисля, че в случая е Хавран без да съм сигурна обаче/
когато не е натрапчиво - много и контрастно черно-бяло, просто си е красиво и подчертава красотата на др.лалета.
Изображение
П.С. Вярно, че не е роза, нито многогод.пейзажно, но първонач.ми идея - ами обичам си лалетата и това е :tzvetoman:
дето не стана /по мои си причини/ беше да сложа успоредно всички бели и всички черни /обикн.ги пишат пърпъл/,
да ги видя просто - ей така бели-бели--бели-кремави...
и
черни,блек, пърпъл, пърпъл-маруун, пърпъл-блу, пърпъл-блек и пърпъл-бляк :lol:
времето не ми стигна просто, иначе събрах отдето, когато, колкото и както можах почти пълна колекция лалета- блек енд уайт почти на 90% - щеше да е любопитно да ги сравним /аз и така го бях замислила, но уви - в резултат на липса на време /, наистина
Сега като видя нещо пърпъл вече ми е ясно, че цвета е абсолютно неясен, все едно за какво става дума- интерпретации явно
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
denitsavm

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от denitsavm »

Денис, а тези мутанти Изображение знаеш ли ги кои са? Имах такова едно и си мисля, че е Black Parrot миналогодишен, но не съъм убедена :hmmm:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Denis »

Тока спря, и прод.
Изображение

Жълтите кроуни мин.год. бяха по-красиви и големи, тази пролет добавих и нови- бели /малки луковици-мижави лалета, а пинк либерстара го мернах най-накрая къде е - дребосък от миниатюрн.луковици какво да очаквам/
Изображение

Още малко жълто
Hamilton - ресничесто

Изображение

след него, обаче нещо хич не ми е ясно - тук Джъст ще е на помощ :liubov:
Ако трябва - да отива в темата за сорта и т.н.
Тези ги бях обявила за Sun Lover - обаче,когато след това цъфнаха другите жълти и оранж.- нещо ми стана пълна мъгла
Незнам кое кое е, но тук трябва да има- Sun Lover, Cilesta, Monte Flame
1-вото - оранж, обаче е като микс ;)
Изображение

Изображение

Изображение

2-то
Изображение

Изображение

Тези вече са по-ясни
Antoinette
Изображение

Ранни- Sunny Prince, Ruby Prince и триумф- GAVOTA, Ronaldo, Havran, Cream Perfection.. - кралска комб. бордо, бл.жълто, бордо червено
Изображение

Изображение

Светлите, обаче бързо прецъфтяха и останаха тъмните+ междувр. цъфна черн папагал и стана тъмна Индия
Изображение

Тук Princess Irene, Ronaldo /белеещото се е Calgary, което е навсякъде отпред, защото е нисичко и бяло :dovolen: /
Изображение

Отзад 2-та оранжеви папагала - Irene Parrot /оранж с бордо-т.лилаво като Принц Ирене/ и Blumex /по-тъмно оранж./
Изображение

Блумекс
Изображение

Изображение
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”