Парад на лалетата '2012

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение
По цял ден съм тук и обработвам луците. Извадените от по-височките лехи (и жълти , и зелени) са с минимални поражения! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Calico, опитвах преди години с пясъка, превъзходно е! В браздичката насипвах обилно пясък и заравях луковиците в него. Есента вадех направо къпани, чистички луци! :ieeee: :ieeee: Ама тогава бяха 3 лехички х 5 реда. Наесен с количка ще докарвам пясъка и ще го направя. Веднага след като наредя щайгичките за летния им лагер, преди обръщането на мястото, ще насипя пръст, смесена с торф и пясък в ниската част, за да не се повтаря повече сегашната случка.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
fiorella
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Фев 7, '11, 11:53
Местоположение: София

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от fiorella »

Вие вече извадихте луковиците на лалета, а при мен на вилата тепърва започват да цъфтят :D

Ето малко снимки от тези дни:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от calico »

Ехааа, още ще гледаме лаленца. Фиорела, чудни, прекрасни и тези тъмните рошковци са :potekoha: :potekoha: :potekoha:
просто великолепни


Мери, това е колосален труд :shock: значи една бразда пясък ще ми стигне на мен ако успея да я овардя от слепите кучета
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от mileni »

Мария, :shock: поклон за труда ти,признавам си без бой,аз нямам това търпение. :tzvetentze:
Деси,чакам да ти се "разтопи" сладоледа,като ан Дени.Да го наснимаш хубаво.
Дени,благодаря ,за снимката :tzvetentze:
Знаех си аз,че трябва да има още развитие,но моя увехна ,преди "разтапянето".Едната луковица,извади пъпкта в земята. :shock: Виждах я ,но тя не пожела да расте нагоре и умря :snif:
това лаленце,извади вариегатни листа.От 2 луковици ,само едната беше с такива.Не знам ко е е ,може би Wirosa? :hmmm: Юле ,помагай :tzvetentze:
Изображение
разтворено
Изображение
Екзотичния имрператор,много траен цвят,първо цъфна
Изображение
любимата белисима Белиция :D
Изображение
разтворена
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от mileni »

Искам да ви представя ,едно лаленце,което не виждам на парада, а то заслужава.Носи и мето на известна ароматна марка,но на мен ми мирише ,на картофена яхния :lol: Затова пък ,е с траен цвят,така си увехва цвета на стеблото,без да се рони.Ето го и него Живенши:
Изображение
Изображение
откритието ми за тази пролет
batalinii salmon gem,много чаровно лале,на пъпка и като се разтвори,съвсем различно

Изображение
Изображение
сладоледа ,дето не мръдна повече,от това положение
Изображение
Естела с компания
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
just

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от just »

Wirosa е като че ли по-цикламена, а това е по-тъмно :hmmm: Освен това двете снимки са снимани с различна светлина. Ако не беше писала, че са едни и същи, щях да ти кажа, че лалето на втората снимка ми прилича на Horizon :D

Ето ти моя снимка на Wirosa
Изображение

А това, че листата само на едното са нашарени, може би също се дължи на пренесен вирус, но в случая е разкрасил листата, а не цветовете.
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от estrella74 »

Радвам се, че са ви харесали! Вашите също са много хубави, напълнихте ми очите и душата с красота тази пролет. На снимките не личи, обаче моите бяха изключително дребни тази година, макар че ги вадих и луковиците бяха доста едри. Обяснявам си го със студената зима, надявам се другата пролет да са по-едри.
just написа:Естрела, много сладурести са ти лаленцата :daaa: Харесаха ми много и снимките също. Лилиецветното кое е :hmmm:
Just, това лале по погрешка e попаднало при мен, не знам как се казва, но е много красиво.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
лалесъм

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от лалесъм »

Estrella, Fiorella, Mileni - прекрасни лалета. Благодря ви, че задържате още пролетта на лалетата :tzvetentze:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от gyulcem »

Малко лаленца и от мен, тази година не можах да ги снимам както трябва и да положа нужните грижи, а част от луковиците ми бяха отпъкнати от мишките ,след като ги извадих и подсуших ги бях сложила в килера и после не ги намерих , бяха останали само зюмбюлите:
Изображение-wiroza
Изображение-За имена трябва да видя табелките.
Изображение
Изображение-
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение-айс крем
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Denis »

Мисля, че такива облаци от цвят, каквито имаше тази пролет при мен - никога вече няма да има, нито толкова лалета - обожавам ги, , всичко което исках - видях го най-сетне и то накуп, цъфна, толкова бях заета да гледам, снимам и обяснявам на истински приятели- кое какво, защо и как :dovolen:
Не можах да пусна снимки, когато му беше времето - просто така се случи, нямаше време, флаша се скапа след това на 2пъти, а на мен това ми дойде в повече с прехвърлянето, и ... така.
Чудя се дали изобщо , и най-вече ако, кога да пусна снимки с дъра-бъра - има наистина любопитни неща, вярно че съм нещо като както се писа лалеотглеждачка /ами всеки си има слабости/,
сега започна сезона на розите и... почивките тук и там, в т.ч. и за мен
Чудя се, момента отмина просто.
Обаче няма пак да се повтори-

Някакви любопитни
Изображение

Изображение

и всякакви ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това съм аз- приятно ми е да се запознаем, погледнах сега колко подута и изморена ръка, чак се очудих, ами няма начин явно
Изображение
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”