лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Публикувай отговор
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1129
Регистриран на: Яну 28, '10, 22:26
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от steffi1 »

s_t_m написа:Заповядай! :ieeee: Докато изкопаем дупките за всички клематисите, през почивките ще им се радваме и ще ядем сладолед "Брюле". :sdrink: Днес го взех и се ослушвам кой ще дойде да се почерпим. :ssvirka: Не си носи инструменти и ръкавици - тук има. :hihihi:
Не си мисли ,че съм се изплашила.... :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Пътувах днес цял ден и затова сега чак отговарям.От работа не се плаша - така да знайш.10 оранжерии имаме на село/целогодишно са пълни с нещо/ - дупки копаме без почивка :lol: :lol: :lol:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от svetla06 »

s_t_m , аз сладолед не обичам, ама не знам и дали дупки ще мога да копая, щото :shock: :shock: :shock: . Поздравления! :gush:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2192 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Мария Николова »

Светле, заменям нежелания сладолед с кафе :scoffee: и дупките вече ще са изкопани и запълнени. :mrgreen: Благодаря за поздравленията! :tzvetentze:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2192 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Мария Николова »

greeneyed написа:Мария и Дал, изумителна са е пролетната премяна на градините ви! Поздравления! :liubov: И ми кажете , моля, след като прецъфтят тези красоти, на това място какво слагате?
Аз - нищо. Луковиците на лалетата и зюмбюлите ги вадя. По време на покоя луковиците на нарцисите не се нуждаят от поливане. А каквото и да се сложи - все ще иска вода. Гледам само агнето да е цяло. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от nikolica »

Ето това си купих от Флората в Пловдив
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
dal

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от dal »

greeneyed написа:Мария и Дал, изумителна са е пролетната премяна на градините ви! Поздравления! :liubov: И ми кажете , моля, след като прецъфтят тези красоти, на това място какво слагате?
това, дето го виждаш "строеното" е на майка в градинката-а в междуредията са розите и , заварени , садени преди повече от 15 години , чаени хибриди от тъмно червено до бели през жълто и розово.Тези луковици се вадят и прореждат през няколко години. От моя гледна точка са прекалено сбити и дават слаб цъфтеж , но тя не дава да и ги пипам :lol: останалите снимки са из дребни кътчета тук/там и слагам летни цветлета от семена-петунии , космос , агератум и т.н. :dovolen:

р.р. Колкото до Мерито лично аз съм виждала у тях от обикновена електрическа крушка да изкарва по пет цветоноса , тя е супер спец , незнам какво им бае , и направо ме кефи адЦцки , прекрасни сладурчета въди :D
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 213 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от mileni »

Много ароматни пролетни градинки си имате.
Мария,може ли да напишеш името,на първите нарциси.Страхотия,а адали са ароматни :dovolen: ?Аз уж,все се отказвам от тях и пак наново ,всяка следваща година :ufff:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2192 пъти

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Мария Николова »

gyulcem, mileni, не му пазя опаковката, но съм преписала данните от нея в описанието на цвета му. Така че нямам съмнение. ;) "Ice King № 2649. Едноцветен кремав, ранен...Лулата е много къса, широко отворена розетка...". Ароматни са за мен 2-3 от жълтите сортове. Мисля, че точно този не е ароматен, но не знам :snif: . Ако ви е читаво обонянието (а не като моето "изпушено" :lol: ), може и да доловите някакъв аромат.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от Neptune »

Пролетни шаренийки: Нарциси
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: лалета, нарциси, кокичета, зюмбюли

Мнение от vodo-leika »

Прекрасни! Особено първите два са като малки слънчица! :ssun:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”