Polianthes tuberosa

Публикувай отговор
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Донка Тодорова »

pepelqshka71 написа:Ооо, Доне, красавица. От монитора я усетих как ухае .

Невероятен аромат!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Браво, Доне! Снимките са безупречни, а туберозата ти е прекрасна!!! :slove: Радвам се, че все повече хора знаят как ухае това цвете! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Плантацията - отглеждане бебета, за да се намират за раздаване по форумни срещи. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от calico »

моята е само на листа :cry:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Не плачи Ани. И моята е само на листа. Ама виж на Мария. Меркооо, плантацията е сууупер. И мамите и бебетата са добре гледани. А цветовете, ако щете ми се смейте, но се наведох да ги подуша на монитора :lol:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Никога до сега не бях откъсвала тубероза за ваза. За пръв път в плантацията стърчат цели 16 цветоноса. :ieeee: :ieeee: И днес си направих празничен букет за вазата. :mrgreen: Около трите туберози наредих тюрлю гювеч китки - по стрък от всичко каквото цъфти из двора. :lol: Ехинацея, проста синя вероника, розово анемоне, кичур глиция - листа и 2-3 грозда, клонче "Гирлянди на любовта", селски син делфиниум, клонче ипомея "кардинал", един от трите последни стръка хемерокалис с две пъпки, които ще заваря разтворени, като се събудя сутринта, стрък розово пиперче, клонче керия.
Трите туберози стърчат над този тюрлю гювеч и пълнят душата ми с уханието си! :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Ехха, Мерко, така хубаво си го описала, че си представих красивия букет във вазата. Снимай моля те за да подуша и твоята госпожица Полиантес.
И извън тената - ако може да помоля да ми събереш малко семки от ипомея кардинал. :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

pepelqshka71 написа:Ехха, Мерко, така хубаво си го описала, че си представих красивия букет във вазата. Снимай моля те за да подуша и твоята госпожица Полиантес.
И извън теата - ако може да помоля да ми събереш малко семки от ипомея кардинал. :gush:
Вили, изглежда, че красивия кардиналско червен колор на ипомеята впечатлява само мен, но не и ... пчеличките. Като тръгна от двора да пладнувам, спирам край мрежата и се правя на пчеличка - опрашвам две по две цветчетата. :mrgreen: От няколко дни вече събирам и първите узрели семенца. Сеят се на място като се стопли, към март-април. Не че на мен ми трябват повече от 5-6 зрънца. А повече в случай, че някой поиска, да мога да дам. Вече зная, че за теб събирам. :lol: :daaa: Има много време. ;) :daaa: Ето да я видиш.

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Оспамих темата, за което съжалява, но ипомеята е прекрасна Мери. Благодаря за труда, които полагаш :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от radoctina69 »

Мария, прекрасни туберози :o :potekoha: Бели красавици!
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”