2011-та в лилиуми

Публикувай отговор
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Marti »

:ieeemyzh: Мис Фея толкова много я чаках и толкова много й се радвам
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Мария Николова »

Изображение

В компанията на монардата, Александра държи рекорд при мен за най-дълготраен цвят! Ето този цвят е над 15 дни. :daaa:

Изображение

Най-после днес цъфна! Но пък два цвята едновременно! :D

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от dal »

още лилиуми , малко останаха нецъфтелите
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображениефата моргана цъфти сега
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

това всичкото е от тази година поръчката ....
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Виола »

Миме, всичките са много хубави! А последния знаеш ли кой е?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Мария Николова »

Прекрасни са ти, dal !!! Да не вземеш да ги изрежеш като прецъфтят! :svekurva: Фотосинтезират и луковицата расте, докато изсъхне и последното им листо по стеблото. :swait:

Вили, на тазгодишните надписах и забодох етикетчета и утре ще ти кажа кой е последния. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от dal »

s_t_m написа:Прекрасни са ти, dal !!! Да не вземеш да ги изрежеш като прецъфтят! :svekurva: Фотосинтезират и луковицата расте, докато изсъхне и последното им листо по стеблото. :swait:

Вили, на тазгодишните надписах и забодох етикетчета и утре ще ти кажа кой е последния. :daaa:
еми изрязах ги наполовина , стърчат по половин стъбло с листата ...що не каза ?! :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Мария Николова »

dal написа:
s_t_m написа:Прекрасни са ти, dal !!! Да не вземеш да ги изрежеш като прецъфтят! :svekurva: Фотосинтезират и луковицата расте, докато изсъхне и последното им листо по стеблото. :swait:

Вили, на тазгодишните надписах и забодох етикетчета и утре ще ти кажа кой е последния. :daaa:
еми изрязах ги наполовина , стърчат по половин стъбло с листата ...що не каза ?! :hmmm:
Нямаше да продумам, като го мисля за естествено и логично да се запазят, ако една приятелка на моята улица не ги изряза на 3 пръстчета над земята. Тя вярва, че така силата им не се разсейва в производство на бебета (които не иска да отглежда в градинката си от 12 кв.м., нито да изхвърля) и отива само в луковицата. Ориенталските не сИлят много на бебета като азиатските.
Предполагам азиатските си изрязала. Ще наблюдаваш експеримента и ще докладваш тук напролет какво е дереджето. ;) Няма да загинат, споко! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Blue sky »

прекрасни лилиуми :potekoha: :potekoha: :potekoha: а какъв аромат се носи, чак тук го усещам :nod: в главата ми е калейдоскоп от цветове, утре пак ще гледам темата, вече с молив в ръка, че толкова прекрасни има, не могат да се запомнят :dovolen: особено оранжевите и жълти тромпети, мммммммммммм, невероятни са :potekoha:

Дал, екстра са си като си ги отразяла наполовина, това е напълно достатъчно да изхрани луховицата :nod:

и да ми кажеш този кой е, имам едно бледо подобие, но нищо толкова прекрасно

Изображение

Джъст, този лилиум си е баш Пинк перфекшън, миналата година ми беше тъчно розов, сега беше толкова бозав, че направо ме доядя да го гледам :evil:

При мен доста лилиуми са загинали отново - за един от тях особено много ме е яд :svekurva: , голяма част са живи, но нямат цвят, доста голяма част са прецъфтели за три дни докато ме е нямало и жегата ги е обрулила, една част от снимките изчезнаха при форматиране на картата, с две думи да кажа, бедно откъм изложение но утре ще показвам :nod:

сега само да си покажа голямата гордост, като по чудо оцеляла на снимка

Изображение

Изображение

Изображение

Eyeliner - топ най-любимият ми лилиум, от най-първата поръчка, бяха три луковици, сега на четвъртата година са големи като малки глави карфиол, за пръв път имат по два цветоноса, а общо от 6-те стъбла имаше над 90 пъпки!!!!!!!
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Виола »

Разкош!!! Много е красив! :sheart:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: 2011-та в лилиуми

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Вили, видях го. Torango e. И наистина е хубав цикламен цвят, сякаш със седефен нюанс. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”