Лилиуми дървета

Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Лилиуми дървета

Мнение от johnstalker »

Аз мисла да ги надипля с едни божури и аспержи, до стена... :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

и аз така мислех първоначално и дори поръчвах лилиуми съобразно цвета на розите.

но вече взех да се разколебавам. Имам прекрасни ароматни рози (ако е рекъл Холандеца :twisted: ) и да сложа до тях лилиумите с друг аромат нещо не ми изглежда добра идея. Едно дето ми се види кощунство към розите, и второ, може би няма да ухае така добре тая манжда с грозде.
ще му мисля по насетне по тоз проблем
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Виола »

Калико, моите са такива - манджа с грозде :lol: , но не мисля, че е лоша комбинация. Тези тук са азиатски, но и ориенталските ми лилиуми са между розите, все поради липса на място не мога да им отредя специален ъгъл, но според мен се съчетават добре. :nod:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

о, да, да Виола, иначе визуално много добре се съчетават, аз и затова ги диплих по цветове да си приличат.
обаче някак ароматите да се бият не ми се вижда добре- нито единия нито другия ще могат да се усетят.
вероятно догодина и моите ще са там, докато измисля къде да е лилимната градинка и с какво да ги комбинирам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Виола »

Да ти кажа, ориенталските лилиуми имат толкова силен аромат, че е достатъчно да влезеш в градината, за да ги усетиш отдалече. Докато розите, трябва да се приближа до тях, за да ги помириша.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

Виола написа:Да ти кажа, ориенталските лилиуми имат толкова силен аромат, че е достатъчно да влезеш в градината, за да ги усетиш отдалече. Докато розите, трябва да се приближа до тях, за да ги помириша.

е мен точно това ме притеснява- че ще превземат с аромата си и розите.
това лято само един лилиум Робина ми умириса цялата предна градина. ще ми се да имам едно розово кътче, малко но само с неговия си аромат.
но догодина ще са заедно пък после ще му мисля кое и как.
глей кви грижи имам отсега :twisted: ще речеш че розите на холандеца са цъфнали
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Виола »

:lol: Хм, дано да ги опазим до пролетта, че да им се радваме. :stiskam: Аз нито мазе имам, нито място за големи саксии., пък ако стегне студ, не знам как ще садя в градината. :twisted:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лилиуми дървета

Мнение от calico »

Виола написа::lol: Хм, дано да ги опазим до пролетта, че да им се радваме. :stiskam: Аз нито мазе имам, нито място за големи саксии., пък ако стегне студ, не знам как ще садя в градината. :twisted:

в друга тема написах указания за кирката, горелката и парника :lol: , Тити рече че сме луди, ама и аз нямам ни мазе ни саксии ни място
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Виола »

calico написа:в друга тема написах указания за кирката, горелката и парника :lol: , Тити рече че сме луди, ама и аз нямам ни мазе ни саксии ни място
:lol: :daaa:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лилиуми дървета

Мнение от Blue sky »

и аз съм на същото мнение за розите и лилиумите - ароматите ще се смесят, да, защото лиилумите, където и да ги сложиш, ще ти умиришат цялата градина, и нито един аромат няма да изпъква, просто 20 ориентала, правят магическата градина на ароматите, докато цъфтят и роза няма да усетиш, където и да е :nod:
обаче, като си прецъфтят, розите си остават, така че, съветвам те да ги подбираш, само по визия :nod:
освен това, розите и лилиумите, са просто създадени един за друг - розите са купички най-общо казано, лилиумите са звездички, комбинацията е страхотна
освен това, лилиумът е най-благодатното цвете откъм място - реално, обемът е на височина, и може да се смести и нагъчка навсякъде мужду другите китки - стига да има 10 см празно място за корените му, после една тънка пръчка се издига между другите и облакът цвят е високо, където нищо не му пречи

порових се за общи снимки, но се оказа че нямам - при мен сезона за розите беше много лош и почти не цъфтяха :evil:
все пак намерих няколко снимки, на които се виждат заедно, тук, около тази роза, има 10-15 виждат се стъблата, но заедно съм снимала само оранжевата комбинация

Изображение Изображение Изображение Изображение

от общата снимка, най-ляво, вече цъфнал

Изображение

Изображение

Изображение Изображение
Последно промяна от Blue sky на Дек 15, '10, 10:32, променено общо 1 път.
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”