Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31675
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1017 пъти
Получил благодарност: 2320 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Мария Николова »

Гео, граф написа:
Албена написа:Гео, много си е хубава фритиларийката :daaa: те са си такива дребнички и аз затова посадих 10 луковички,но засега имам само една поникнала :snif: и много ще съм доволна ,ако я докара до такъв цъфтеж.
Бени, ако оцелеят след този сняг, когато да ги извадя, всичките ще са твои щом ги харесваш ! :liubov:
Фритилариите са многогодишни и трябва да оцелеят. Не се плаши! :daaa: Защо трябва да ги вадиш, не разбирам? :hmmm: Не обичат много да ги бъзикат. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 1717 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Гео, граф »

s_t_m написа:Фритилариите са многогодишни и трябва да оцелеят. Не се плаши! :daaa: Защо трябва да ги вадиш, не разбирам? :hmmm: Не обичат много да ги бъзикат. :eeeh:
Ми щото Бени ги хареса :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Албена »

Гео, много ги харесвам,обаче не ги вади! Нека си живеят в твоята градинка.Така ще е по-шарена и красива. :tzvetoman:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Blue sky »

Фритилария персика - красиво е, но май очаквах повече, най-вече като по-късен цъфтеж :evil:
и в този ред на мисли, моля имащите фритиларии да ми кажат, кога е уместно да го преместя от челното място което съм му отредила при розите, в луковичната градинка, където му е мястото :hmmm:

Изображение

Изображение

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от dal »

е кой да ти каже , като освен теб още двама трима имат от подобрена селска оранжева и другите или нямаме нищо или не цъфтят при нас ?! :D
всички с жълта са без жълта
така че ти с тия екзотики си самотна лодка на хоризонта , жива и здрава :hihihi:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Blue sky »

:D :lol: ми, надявам се че се вади като оранжевите :hmmm: знам ли и аз - нямам ни оранжева, ни жълта, ама жълта и не ща, как вони това, не искам даже да си спомням :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Mike »

Фритилариите се пресаждат края на август-септември. Тая персика при мен изобще не поникна втората година, а първата -само листа направиха /две луковици купих/. Жълтата сега избива /това ми е трета поред луковица която купувам, и на втората година не се появяват изобщо/.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от orkud »

След изваждане луковиците се пресаждат веднага, защото много бързо изсъхват и загиват. Затова и толкова трудно се размножава.
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от dolli »

Blue sky написа:: ама жълта и не ща, как вони това, не искам даже да си спомням :evil:
То и оранжевата не е Шанел :mrgreen: моята дори и нецъфтяща пак вони.
А какво им правите за да цъфтят - моята не ще и това е.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31675
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1017 пъти
Получил благодарност: 2320 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Мария Николова »

Блу написа:
Изображение
А тази фритиларийка ми е голямото разочарование. :eeeh: Миналата година, поради форсмажорните обстоятелства един поръчков еремурус бях засадила в голяма саксия и цъфна в нея. Късно есента го извадих от саксията и...забравих къде съм го засадила. :ufff: Сто пъти кръстосвах двора и го търсих - няма и няма!!! И изведнъж го виждам 3-4 см. над земята в далеума!!! :ieeee: :ieeemyzh: После до него покара още едно братче! :angelche: Радост без край! Че после като тръгна едно цветоносче нагоре... Не, не е еремуруса. :cry: Той е загинал, а това ... ами това е ей такова поръчково фритиларийче. :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”