Амарилисови

denitsavm

Амарилисови

Мнение от denitsavm »

Имам Амарилис Беладона, Спрекелия, Амарине и Амакринум, които цяло лято нищо и сега изкарват листа :shock: , На двора са посадени, явно ще трябва да ги насадя в саксии и в къщи, даже не знам кое какво е вече :evil: Някакви съвети?
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

Вадиш и вътре ...дори беладоната , която би трябвало да държи , щом не е расла , не се е развивала ...май и тя вътре , мойта луковица дори не се е събудила и сега . Иначе едната спрекелия заспива , другата дай й да расте баш сега , ама за беля и двете са в една саксия ...Аз ще ги прибера задължително , но кога :hmmm: :hmmm: :hmmm: А белия кринум дори семена е завързал , те пък кога ще зреят идея нямам. Иначе напролет вземам и амакринум и амарине...неринетата и те са решили , че сега е пролет...само еукрозийката вече си легна :zzz: :zzz:
denitsavm

Re: Амарилисови

Мнение от denitsavm »

Само това ми липсваше на цялата лудница да прибирам и уж дворните растения :evil: , ма кво да ги правя, май даже и няма да цъфнат в тия саксии :hmmm:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

нека който ги е гледал , да каже . Все пак опита си е друго нещо , не само четено и догадки.
denitsavm

Re: Амарилисови

Мнение от denitsavm »

Ми аз ги прибрах, с пооткъснати корени, че е толкова мокро :eeeh: . Глупавата Беладона /явно е блондинка от вицовете/ вместо да цъфти 2 бебета е родила, спрекелията кат циганка има поне 10 бебета - оставих си ги така, да си ги гледат те :twisted: И общо 4 извадих - толкова трябваше да са. Поне съм спокойна, засега загуби няма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

заравяй ги в някой сандък и ги прибери някъде да не ти се пречкат ...
denitsavm

Re: Амарилисови

Мнение от denitsavm »

В хола го натъпках :nod: :lol:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

Ще ми цъфти Nerine undulata Strunning, не повярвах на очите си , едни малки лукчета бяха , а едното се напънало. Другите са гиганти пред него , ама нъцки...

Изображение

а това са бялото кринумче плодчетата...

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Амарилисови

Мнение от Мария Николова »

[quote="dobis"]Ще ми цъфти Nerine undulata Strunning, не повярвах на очите си , едни малки лукчета бяха , а едното се напънало. Другите са гиганти пред него , ама нъцки...

Изображение

Ха! :dovolen: И аз като теб се облещих, като го видях. Пък да знаеш що ситнежи цветни пъпчици са вътре! Утре вече чакам напълно да се разтвори външната обвивка.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

те и на кринума не изглеждаха големи така в чорапчето, а после какви цветчета отцепи ...да , и той е мъник в сравнение с останалите тукмаци, а само той се отчете :hmmm: :hmmm: ако следвам тая логика от бофана и амакринума едва ли ще дочакам някога цвят ...едното е половин кило топка , а другото 25 см лук... :hmmm: :hmmm: толкова са ми странни и непознати ...аз ги уча да живеят у дома , ама и те ме учат как да ги гледам...
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”