Пролетните лехи - пълни с цвят

Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от mileni »

Дени,идеята, която Дал ти дава под дърво е чудна :daaa: .Аз имам лаленца и нарциси под джанката,че и два божура има там от двете и страни.Докато се нацъфтят ,тя не им пречи.Точно джанката ги спаси от местене тази година,защото корените и са плитко под земята и нямаше как да копая :D
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Мария Николова »

Дени, точно бабешките лалета вади всяко лято от земята. Изтървеш ли им края, слизат на дълбоко до 50-60 см. за няколко години и нямат намиране. :twisted: Когато решиш да ги смениш с "шаренийки", те завинаги ще са окупирали местата си. Пък нали ти е малко мястото...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Blue sky »

ами да ви кажа, лесно е, само не трябва особено много да държите на лалетата, просто не ги вадя като хората -все някое ще остане, защото не мога да прекопая хубаво мястото на 30 см дълбочина и да го обърна три пъти, но като позавехнат, си ги подкопавам леко с бела и ги вадя без проблеми, на есен пак тук си ги връщам :nod:
розите не ги копая, не защото ми пречи акто извадя лалетата да ги прекопая, а защото веднага слагам едногодишните там - е да, като стане пак време за лалета - налага се да оскубя едногодишните :evil:
пък някои лалета не ги вадя изобщо, садя едногодишните директно отгоре им - хич даже не си пречат :nod: имам и многогодишни там и като избуят не се виждат жълтеещи листа :nod:

ето я розата

Изображение

ей ги лалетата пред нея

Изображение

и оранжевите - толкова са вътре в нея, че чак се преплитат

Изображение Изображение

и още - като няма място - всичко заедно, на мария шарената черга е приказен разкош, ама само тя е колкото цялата ми градина :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:

Изображение Изображение
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от denitsavm »

Oффф, ми то тук където копна - луковици. 90 % са на кокичета, но има и други, кой знае кога садени. Странно е /а със сигурност преди повече от 10 г. са тук/, но всичко е на плитко, нищо не е потънало както на вилата. Повечето са в първите 10 см., може би защото отдолу е бая каменисто :hmmmmmm:
Сега ще видим напролет как ще станат нещата. Аз и дървета нямам много - 2 бр. и двете са пътници по някое време, и под двете имам садени цветя, но нали догодина ще ги местя и мисля и ще взема под внимание вашия опит :nod: и идеи :nod: Ще си направя и аз темичка за градинката, за да може конкретно да обсъждаме :nod:

Блу - горе долу толкова ми е мястото, айде да е двойно и по разчупено от твоето, защото двора е по-скоро квадратен :dovolen: Тази последната ти снимка е класика във форума :nod: И аз ще трябва в даден момент да ги наблъскам като теб и на теб вярвам, че може и още едно... :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Blue sky »

:lol: ммммммм, класика - едно място има и все него снимам, та затова, но с пролетната ми феерия, определено се гордея де, няма какво да си кривя душата :oops: :ieeee:
просто това е, копаеш внимателно, щото винаги както казваш копнеш ли, има луковица, ако случайно я изкопаеш я връщаш и както казах, не държиш на луковиците особено сантиментално - все някоя може да изгние - макар че не ми се случва на мен, може би защото почвата ми е песъклива и не задържа много вода, все някоя ще нараниш, като копаеш за друго цвете, е като / ако изчезнат, се налага подновяване през няколко годинино; иначе няма проблеми - корените са на различни етажи, и просто не си пречат :nod: освен лалета, нищо друго на вадя :nod:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от dal »

тия двете снимки направо потрисат цветарската душа :ieeee: :liubov:
Блу е майстор на пространствата , тя им предава още измерения /разпъва ги и т.н./ :lol:
Пространството има три измерения + времето , при Блу се появяват И пето - кампанулно и шесто -кучи , а от тази пролет ще изобрети и още като знам какво е напоръчала и набола :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Мария Николова »

Тази пролет очаквам от Блу Висящите градини на Семирамида :ieeee: :ieeee: :ieeee: Или поне Вертикална градина. Зацветени комини, от които се възнасят клематиси и пасифлори, покриви покрити кампанули, а от стрехите каскадни всякакви да се стичат надолу :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от evkall »

Направо ме отчаяхте с тази тема...
Три години подред гада ми ги изяжда, сега ги засадих в саксии в земята на предна линия пред други цветя, нямам никакво намерение да ги вадя, защото ще е къртовски труд, а се оказва, че ще изгният от поливането на другите... :ufff: :ufff: :ufff:
Що за мъки са това градинарските???
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от Blue sky »

няма да изгният :nod: просто няма да ги поливаш тях и това е
малко влага, хич не им пречи :nod: нали не си ги сложила пред блатни растения, които искат обилно вода всеки ден :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: Пролетните лехи - пълни с цвят

Мнение от evkall »

Едните са между хортензии... :hmmmmmm:
Абе, каквото ще да става!!! Толкоз от мен! :mrgreen:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”