Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Не се притеснявай, аз от такива притеснения едната година ги направих на пихтия, трябваше да ги снимам за урок на други поливачи като мен, ама ме досрамя! :oops: :twisted:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мириам »

vodo-leika написа:Не се притеснявай, аз от такива притеснения едната година ги направих на пихтия, трябваше да ги снимам за урок на други поливачи като мен, ама ме досрамя! :oops: :twisted:
Аз също съм забелязала,че колкото повече трепериш на цветя,толкова по-лошо е положението.Други години хич не мисля-топло ли е,студено ли е садя,поливам ли,не поливам ли,студ,не студ-и повечето пъти има резултат.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Днес най-накрая ги насадих! :dovolen:
Никога не съм ги слагала толкова късно, ранните нарциси си бяха покарали, минзухарите - също. Сложила съм ги на открития балкон, дано студът да ги позабави малко.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мириам »

vodo-leika написа:Днес най-накрая ги насадих! :dovolen:
Никога не съм ги слагала толкова късно, ранните нарциси си бяха покарали, минзухарите - също. Сложила съм ги на открития балкон, дано студът да ги позабави малко.
браво!
Аз пък моите саксии ги позавих къде със стари платове,къде с вестници,някои по-малки саксии ще пренасям на остъклената тераса като застуди още.
Иначе при мен са над почвата вече някои нарциси и повечето минзухари.Днес ги покрих с малко торф-за топлина и защита,уж!
А,и да добавя-аз имам още малко за садене-минзухари и 5 зюмбюла и няколко лалета са в хладилника още!
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Виола »

Мириам, тези луковици изискват студ, за да цъфтят. Нямат нужда от зимна защита. Само не ги поливай!
За нарцисите не съм сигурна дали ще цъфнат в саксии и сандъци. Определено си искат градина.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мириам »

[quote="Виола"]Мириам, тези луковици изискват студ, за да цъфтят. Нямат нужда от зимна защита. Само не ги поливай!
За нарцисите не съм сигурна дали ще цъфнат в саксии и сандъци. Определено си искат градина.[/quo
Ами,аз не съм ги поливала бая време.Позавих ги някои,не всички и не по-много,само отстрани саксиите.Знам,че им трябва студ,ама в тези сандъчета,почвата бързо измръзва,не е като да са в земята на топло.
Нарциси и аз садя за 1-ва година,всъщност садях преди много време,но после се оказа,че съм правила не каквото трябва-сега се надявам да стане нещо!Дано!
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Виола »

Зимата нямат нужда от никакво поливане. Ако са на открито и ги навали сняг, той ще им даде достатъчно влага и ще ги пази от студа. Само махни подложките. Аз имам доста луковици в сандъчета, зимуват си навън без никаква защита и досега нямам загуби. Но да ти кажа, пробвах една година да засадя едни нарциси в сандък, не че не виреят, но не успяха да цъфнат, а бяха на слънчево място. Така изкараха 2 години и тая есен ги преместих в градината.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мириам »

Виола написа:Зимата нямат нужда от никакво поливане. Ако са на открито и ги навали сняг, той ще им даде достатъчно влага и ще ги пази от студа. Само махни подложките. Аз имам доста луковици в сандъчета, зимуват си навън без никаква защита и досега нямам загуби. Но да ти кажа, пробвах една година да засадя едни нарциси в сандък, не че не виреят, но не успяха да цъфнат, а бяха на слънчево място. Така изкараха 2 години и тая есен ги преместих в градината.
Виолче,благодаря за помощта!
Аз май направих глупост и ги прибрах,мама ме изплаши като беше по-студено,че саксиите ще замръзнат и аз бая се колебах,ама накрая ги преместих на остъклената тераса,че и за капак вчера ми се видяха много сухи,на пясък и малко ги полях,много мъничко,де,ама дали не сгреших.И въобще сега се чудя дали пак да не ги върна на откритата тераса,или е късно,с това поливане-дайте съвет!?
Температурата им е 11 градуса в момента-не е ли много
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Виола »

Абе, какво поливаш бе, момиче? Моите откакто са насадени, не съм ги поливала изобщо. На двора са и вече са показали връхчета. Не се притеснявай, нищо няма да им стане, по-лошо е ако ги полееш и пръстта замръзне. Като вали било то дъжд или сняг, пръстта ще поеме колкото й е нужно; нали не държиш и подложките отдолу!
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мириам »

Виола написа:Абе, какво поливаш бе, момиче? Моите откакто са насадени, не съм ги поливала изобщо. На двора са и вече са показали връхчета. Не се притеснявай, нищо няма да им стане, по-лошо е ако ги полееш и пръстта замръзне. Като вали било то дъжд или сняг, пръстта ще поеме колкото й е нужно; нали не държиш и подложките отдолу!
Виолче,благодаря ти!И моите някои са покарали вече.Защо не трябва да стоят подложките отдолу?
а,да ги изкарвам ли на терасата -откритата или вътре-ама на остъклената тераса днес гледам термометъра-15 градуса.Взех,че изкарах някои саксии пак.Не е ли висока тази теппература.Варира-8-12-13 гр.
А,ти пишеш като вали дъжд или сняг-ама те нали моите са в саксии и аз ги пазя от такива неща! :angel2:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”