Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Публикувай отговор
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Moria »

Пейпърите се садят също като форсираните хипеаструми и до 4-6 седмици би трябвало да цъфнат. После незнам. :mrgreen:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Moria написа:Пейпърите се садят също като форсираните хипеаструми и до 4-6 седмици би трябвало да цъфнат. После незнам. :mrgreen:
Миналата година ги насадих някъде към ноември, цъфнаха януари, гледани на закрита тераса.
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

ОК - значи ги садя и навън, за да им е хладно и да не цъфнат доември, а ще ги глася за декември. Стискайте палци да не ги замразя, но на перваза от външната страна предполагам няма да е проблем поне докато не е минус 23 градуса температурата
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от estrella74 »

Аз много искам да си засадя луковици в голяма кашпа, но да си бъдат навън (т.е. не искам да ги форсирам) и не знам как да процедирам - да оставя кашпата навън или да я заровя в земята и напролет да я извадя? Мислех си ако се направи някаква изолация на стените на съда дали луковиците пак ще замръзнат?
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Теоретично могат и да измръзнат и е добре да я увиеш или още по добре да я заровиш. Ако е с добър дренаж - добре, че да не задържа вода, която пък да замръзне. Аз оставих 2 кашпи така и не мисля нито да заривам нито да закопавам - ако стане :dovolen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

След миналогодишния ми опит съм на мнение, че както и да ги изолираш, ако са в саксия, замръзват :snif: . Поне при мен така се случи.
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от estrella74 »

Значи ще чакам да видя какво ще покаже опита на denitsavm :stiskam:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Последната седмица на месеца слагам луковиците и отиват на балкона, докато не стане як студ! :mrgreen: Мирише ми на пролет! :ieeee: :angelche:
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

ей го къде :D докато засадим розите, после коледа и пейпъруайти :nod: , после малко зюмбюли за разкош и после кокичетата в двора .... и после ше садим новите лилиуми и тем подобни хиляди :angelche:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Лошо! :snif: Проверих си луковиците, които абсолютно бях зарязала на тъмно на закрития балкон в съответните опаковки. Всичко без лалетата е покарало! Минзухарите най-много. Другата неделя садя и изкарвам навън с надеждата, че разликата в температурите ще ги забави малко...
При вас покарали ли са? :|
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”