Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

И аз така си мисля за влагата на купешката почва, но си поливам саксиите и май ще го овапцам и за :hmmmmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от ravik »

vodo-leika написа:Между другото това първо поливане започвам да мисля, че е по-скоро вредно. Не знам при теб как е, но пръстта я взимам в чувал, стои си на балкона и като садя, е влажна. Предполагам, че тази влага би им била достатъчна. :hmmm:
Еми не знам и аз. Затова не полях зюмбюлите - почвата е влажна и реших, че може би няма нужда и да не стане като с минзухарите. Ама пък и не е чак толкова влажна - сега как ме човърка отвътре да ги полея на това слънце, не е истина. :lol:
Дени, твоите не замръзнаха ли предишните дни? Моите бяха на камък. :(
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Имам 2 кофи навън с насадени - едната с минзухари, лалета и зюмбюли, другото е с ириси. Със сигурност са замръзнали при тия студове, а преди това валя дъжд, мислех да ги ровя днес, ама се отказах. Другите са в хладилника, нали ги искам за коледа, не мога да разчитам на външните температури :dovolen: - и моите минзухари там покараха
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Мии, аз садя в неделя, да сте се уточнили до тогава :lol: :dovolen: !
dal

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от dal »

denitsavm написа:Имам 2 кофи навън с насадени - едната с минзухари, лалета и зюмбюли, другото е с ириси. Със сигурност са замръзнали при тия студове, а преди това валя дъжд, мислех да ги ровя днес, ама се отказах. Другите са в хладилника, нали ги искам за коледа, не мога да разчитам на външните температури :dovolen: - и моите минзухари там покараха
не са замръзнали , температурата на почвата пада доста по трудно надолу от температурата на водата или въздуха :dovolen:
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

ами те са в метални съдове - кофа и менче :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от ravik »

Замръзнаха и още как - имаше ледчета в почвата - виждаше се. Абсолютно на камък беше почвата. :snif: Сега като се стопли, отпусна и изглежда като нормална мокра почва. :hmmmmmm:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

ravik написа:Замръзнаха и още как - имаше ледчета в почвата - виждаше се. Абсолютно на камък беше почвата. :snif: Сега като се стопли, отпусна и изглежда като нормална мокра почва. :hmmmmmm:
Ако не се оправи, по-добре ги пресади или поне малко изгреби от почвата и смени с нова. Моите станаха на каша точно, ама абсолютно точно по същия начин. :snif:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от ravik »

Ами надявам се да се оправи. До другата сряда включително го дават максимални около 20. Каквото такова. :)
Най-много напролет да си форсирам едни минзухари. :oops:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от dobis »

хм...накарахте ме да се разчета и тука ...моите сцили са в сандъци по много причини...но и земята замръзва през зимата, и то не на 2 см само, много повече , не мокра , подгизнала е преди това от дъждовете , луците , които са в земята понякога са набили отгоре , те направо са лед ...и после като отпусне , нищо им няма ... :hmmm: :hmmm: В Търново се е случвало през април лалетата с цвят вече и 30 см сняг отгоре им , стопи ли се , веднага се оправят. Това са много бегли впечатления , много не съм се заглеждала , отделно че досега в сандък само иксито и ранонкулус съм мъчила и резултата е пак купени луковици , щото ги държах вътре от страх да не замръзнат навън...И изобщо не се замислих , че едно калпаво жълто лютиче си зимуваше безпроблемно зими наред някъде метнато в двора , в срязана туба мин вода ...в каква глина вместо почва беше няма да казвам, не блато при него , ами жаби имаше ...
Ще кажете , в сандъка става много повече леда отколкото в земята ...Добре , но от няколко години мъча едни кленчета и брясчета за бозаи ...те са в малки саксийки с по 3 пръста почва само , никакви грижи през зимата , нито ги закопавам , нито ги завивам, дори и не са на почва саксийките, ами на едни циментови плочки и баластра . Миналата зима беше покзателно студено тука, та запролети и те се разлистиха напълно нормално , определено всичко е било в лед , две мнения няма ...
Пиша всичко това за някакво обяснение , щото аз не го намирам , някъде се бърка , но къде ?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”