Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Аз също ги покривам изцяло и ги изнасям на терасата. :dovolen:
didomk
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Сеп 15, '10, 10:11

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от didomk »

Всяка година ли купуваш нови
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Всяка. В саксия не ми цъфтят за втора година.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2225 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мария Николова »

С уговорката, че нямам опит със сандъците и саксиите, за засаждането на лалета в земята има правило да се изчакат търпеливо трайни дневни температури от 6 до 9 градуса. (И то независимо от датата!!! ;) ) През декември са ми подарявали непродадени луковици. Къртила съм замръзнала пръст (ама с очила, че е много опасно за очите летящо парченце лед) за легла на луковиците и съм засипвала с купешка почва и отгоре замръзнали бучки. Даже цъфнаха! :ieeee: Къде ще идат да не цъфнат! ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от dal »

s_t_m написа:С уговорката, че нямам опит със сандъците и саксиите, за засаждането на лалета в земята има правило да се изчакат търпеливо трайни дневни температури от 6 до 9 градуса. (И то независимо от датата!!! ;) ) През декември са ми подарявали непродадени луковици. Къртила съм замръзнала пръст (ама с очила, че е много опасно за очите летящо парченце лед) за легла на луковиците и съм засипвала с купешка почва и отгоре замръзнали бучки. Даже цъфнаха! :ieeee: Къде ще идат да не цъфнат! ;)
тия белите нарциси дето пише папернамко си са и за форсаж , ако специално нещо те прихване да форсираш :D :liubov:
мисла че и от лалетата имаше подходящи сортове :lol:
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Идеята с форсирането е да се заадят сега и да се държат на студено. Аз много съм се замислила дали да не туря малко във фризера :hmmm: , бая място има там :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2225 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мария Николова »

тия белите нарциси дето пише папернамко си са и за форсаж , ако специално нещо те прихване да форсираш
мисла че и от лалетата имаше подходящи сортове
Оставям форсажа на теб! :lol: Бонзай, форсаж и домати да ям преди юли - цъ! ;) Всичките новопристигнали от Плевен купища лалета и нарциси, барабар с папернамкото, ще си вървят дето им е мястото - в daleuma! :liubov: :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Проверих какво съм правила минали години. През едната съм ги насадила рано, не съм ги изнесла, а съм ги оставила на терасата на топло - цъфнали предимно марули. Втората година съм ги засадила началото на ноември, оставила съм ги на открития балкон и към края на месеца вече са били на камък, измръзнали и изгнили.
Тази година ще ги засадя към края на октомври. Ще ги изнеса на открития балкон на мястото на сакъзите и ще ги прибера средата на ноември преди да е сковало съвсем. И най-важното - ще полея веднъж, като ги засаждам!
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Стриктно си си записвала ;) . Това май е лесно само за хора сус топли оранжерии, зимни градини и т.н. А може би и тия седмици на хлад да са изключително важни и там да бъркаме - колко хлад точно :hmmm: и после колко топло :hmmm: Аз със фрезиите така 3 пъти се прецаквам. Миналата година лалетата - някой поникнаха почти веднага, други накрая на пролетта :| , сега ще видим - насадени са някой и са в градината със саксиите, ще ги държа там до късна есен, смятам до края на ноември едни, а други и до по-късно
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

На мен лично критичен ми е периодът, в който остават навън, явно там бъркам (освен в поливането :oops: ).
А иначе периодът на хлад според мен си е съвсем естествен -където и да ги сложиш, като ги прибереш, все ще им е хладно. По-скоро въпросът,в който аз бъркам, е колко студ? :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”