Исмене / Ismene

Публикувай отговор
Аватар
Слънчево Поточе
Двойно кафе
Мнения: 194
Регистриран на: Дек 6, '14, 19:16

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Слънчево Поточе »

kali написа:Аз утре ще го садя, решила съм, щом далиите засадих преди седмица, тогава и исменето ще може вече. :D
Така де ..... :dovolen:
Приемам съвета и садя :stiskam:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Исмене / Ismene

Мнение от kali »

Някой би ли ме посъветвал? За първа година ще садя моя луковица исмене. Извадих я, беше потъмняла /помислих, че е изгнила, но не е/ и от торбата изпадна още една малка луковичка. Въпросът ми е дали да ги засадя в съда заедно на разстояние /колко/ или трябва да са в отделни съдове и дали да ги покрия с пръст или върхът да се вижда? Не помня как садих миналата година :hmmm:
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 518
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 292 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Elatior »

Засади ги заедно на разстояние около 5 см една от друга.След време,като порасте малката луковичка може да я отделиш.Въпреки,че аз отглеждам заедно луковиците в по-голяма саксия и няма проблем.При засаждането покриваш с малко почва отгоре 1-2 см,колкото да се скрие върха.Поливаш отстрани и съвсем оскъдно,докато покаже зелено връхче,после увеличаваш поливките и слагаш на светло :)
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Исмене / Ismene

Мнение от kali »

Благодаря ти, Elatior! :tzeluvka: Така ще направя. :dovolen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от къщичка »

Аз бях питала на предната страница, ама щом исменето се сади в градината с далиите, мисля че ще е късно тогава да садя исменетата, да ги сложа ли сега в саксии, щото са покрали няколко сантиметра? Само че не знам в какъв размер саксия ще и е добре на луковицата, колко см в диаметър и каква дълбочина да е саксията? И поникналото стебло да стърчи ли отгоре или да го заравям?
Ех че смешен въпрос зададох :D
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Исмене / Ismene

Мнение от kali »

За сведение:изпълних указанията на Elatior и вече имам показало се връхче, но мисля, че е от малката луковичка, а голямата все още не е покарала, но и на това се радвам!! Хе..хе.. :ieeee:
Къщурке, сади навън направо, /та далиите отдавна ги садих/, моите две луковици са в много.о.о голяма саксия, диаметър 50-60 см, височина 80 см.А поникналото нека се вижда, защо да го заравяш, така де!
Ехе, почнах и акъл да давам!? :idea1:
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Исмене / Ismene

Мнение от radoctina69 »

Исменето в саксия днес ме изненада :ieeemyzh: Изображение
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Исмене / Ismene

Мнение от kali »

Е,,ха! Наистина, красива изненада! :o Направо си е ненагледно! Браво! Мисля, че ако моето цъфне,/ че ми е за първа година/няма да се отделям от него и ще го наблюдавам как расте! :lol:
Но нали е в градината и от тия дъждове и градушки, на първата грудка, която покара вече пожълтяха листата, :snif: /отрязах ги/, голямата грудка за сега се развива добре, покарали са 10-на листа, ама нали продължава да вали!
Дано не и' се случи същото.Бих приела всякакъв съвет.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Исмене / Ismene

Мнение от Мария Николова »

radoctina69 написа:Исменето в саксия днес ме изненада :ieeemyzh: Изображение
Браво!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Нищо не казваш за аромата му? :potekoha:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
radoctina69
Кафевар/ка/
Мнения: 792
Регистриран на: Апр 1, '13, 11:25

Re: Исмене / Ismene

Мнение от radoctina69 »

Благодаря Мери :tzeluvka:
Наистина съм много щастлива за този цвят тъй като миналата година си купих и сях в градината, но не ми цъфна. И есента си поръчах наново.
За аромат не съм го помирисала :hmmm: хем преди да тръгна на работа ги привързах че при нас дават силен вятър.
Довечера като се прибера от работа ще проверя :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”