Лилиум

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Skio »

Тутти написа: Юли 14, '18, 21:16 Проверих поръчката и се оказа, че съм поръчала освен триумфатора още един бял - White Heaven.
Тутти, ако щеш вярвай, то за нас е по-важно да узнаем точно кой е твоят сорт, защото аз лично виждам един огромен щастлив облак, дето само един жизнен сорт може да го построи, и то за броени години. Ти есенес изчопли от крайчеца една луковица и заложи на друго място следващия бял облак - явно при теб им харесва и до година-две като едното нищо ще ни хласнеш в темата нещо такова :o :o :o :potekoha:

Изображение

Иначе това си е море от сортове, лонджифлорумците. Имат леки разлики в листа, височина и аромат >>> 'White Elegance' 'White Present' 'White Sea' 'White American' 'White Fox' 'White Europe' 'White Magic' 'White Tower' >>> обаче ако човек се загледа в снимки, като че ли именно големите бели облаци все са от сорта 'W. Heaven'.
Последно промяна от Skio на Юли 15, '18, 01:06, променено общо 1 път.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Skio »

макс написа: Юли 14, '18, 22:20
Изображение
Макс, прекалено ли ще е, ако те замоля да се фукнеш и с името на тоз убавелко и на колко години са? :tzeluvka: :sclap:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1270 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Клеър »

Skio написа: Юли 15, '18, 00:38
Клеър написа: Юли 14, '18, 17:22 Ох не мога да кача снимки от телефона.
Клеър, мисля, че докато не натрупаш 50 поста не можеш да поставяш снимки. Пускам я аз.
Много добре се развиват засега, дано да е на късмет, че едно съм любопитна какви ще са, второ не са били и съвсем ефтини... По листата се виждат различни, дано да има и изненади от типа бомба :stiskam: :D

Изображение
Klio , благодаря ти много. Аз втори път се върнах да проверя в магазина и на етикета на щанда пише " Азиатска лилия" , а пък на етикета на кошничката където бяха саксийките пише " Арабска лилия". Трите трябва да са червено- цикламени , едната - жълта, другата- жълта с раждиви точки, и последната- жълта по края вътре с оражево.( това са цветовете по картинките) , но какво ще излезе в крайна сметка ще видим като разцъфтят. Пък до тогава може и да имам 50 поста та да мога и сама да кача сники.
Още веднъж ти благодаря за помоща и милите думи.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10024
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 576 пъти
Получил благодарност: 1046 пъти

Re: Лилиум

Мнение от greeneyed »

Този лилиум се беше подпрял на клон на черешата. На тази череша плодовете не са хубави- меки, дребни и невкусни. Та взех аз един трион и отрязах клона. Съответно дръжката на лилиума се огъна и се подпря на оградата. Висок е около 2,5 м .8-) :lol: 8-) По-добра снимка не мога да направя, а и името не знам, но Мерка ще го каже. :angel2:

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от clock »

Макс, разкошни лилиуми! Ако всички са нацъфтели в градината ти едновременно представям си какъв разкош и аромат са витаели в нея!

Тутти, преписвам си White Heaven. Чудих му се много, но твоите снимки са категорични! Голяма красота е!

Грийни, 2,5м си е сериозна височина! Явно се чувства перфектно в градината ти и се е заел да ароматизира и вторите етажи. И колко много цвят и пъпки има! :potekoha: Мисля, че е Шехерезада, но нека и спецовете да кажат.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2198 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Това пастелно жълто, вместо бяло, казва че този красавец :sheart: не е Шехерезада. Не го зная. :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Лилиум

Мнение от макс »

Skio този убавец ми е първия лилиум и е на 5 години име въобще не знам взимала съм го от Стрелицията по картинка дори не знаех тогава кой какъв е ,но дано да открия името
clock да в момента всичко цъфти и ухае страхотно разпръснала съм по целия двор та и където да застана все ухае :dovolen:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Лилиум

Мнение от макс »

Skio сега като се поразрових по нашите сайтове СС мисля че е лилиум дървовиден Debby
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лилиум

Мнение от clock »

Искам да попитам познаващите лилиумите по- отдавна.
Има ли лилиум, който да цъфти заедно с ирисите? И съответно кой е той ? Става дума за горе - долу средните височини, не съвсем джобните.
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 195 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мариела »

Много хубави лилиуми показвате момичета.Последни лилиуми и от мен,прецъфтяха преди две седмици.ИзображениеАкапулко
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”