Нарцис 2018

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2228 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от Мария Николова »

Албенче, твоят букет :liubov2: :ieeee: :ieeee: ме вдъхнови да направя фотосесия на моя букет.
Добре. Щракам, вкарвам снимките, отварям Пикасата, за да пратя снимките в албума Нарциси и... на горния първи ред, освен снимките от преди 2 дни - никой няма!!! :svekurva: Бре, ами сега!!! Решавам да повторя вкарването от канона - пак греда. Няма нови снимки. :twisted:
Правя нови снимки и крайният резултат пак същият! :ufff: :ufff: :ufff: Накрая проверявам чак до долния край и ги намирам.

Изображение

След толкова тюхкане, ще ви досадя с още някоя "детайлна" фотка. :angelche:

Изображение

Двамата рошльовци.

Изображение

Разтворилата се пъпка от есенната поръчка.

Изображение

И другата пъпка от новите нарциси.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от Nevita »

Много ми е притеснено, след тези обледявания, и предвид бъдещите още по-ниски температури, ще ги бъде ли нашите нарциси, пък и лалетата, в неделя повечето бяха на пъпки, сега не смея да сляза да видя какво става.....С такова нетърпение ги чакаме...
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от Nevita »

[/quote]
Nevita, Ziva e очарователен.Преди 2 години си купих луковици според картинка и име Ziva и вече втора година цъфти невзрачно мини нарцисче.Ти откъде купи луковиците?
[/quote]
Донка, купих ги от Сортови семена Кубратово http://sortovisemena-bg.com/categories/ ... &c=1000027
Обаче,въпреки снимката, на мен също ми се виждат невзрачни - дребни цветчета, рехави. И да, мини нарцисче е, по моите критерии :) Засадила съм няколко луковици и в градината, да видим там какво ще се получи - предполагам, че ще са една идея по-хубави, ако оживеят след студа.
Така или иначе аз вероятно няма да си ги купя отново - явно искат по-особени грижи, за да си покажат красотата като от снимките в Интернет.

Тук да кажа, че с удоволствие се наслаждавам на снимките на вашите цветя - и Мария, и Полин, Албена, Mike и всички останали. Прекрасни са!
just

Re: Нарцис 2018

Мнение от just »

Nevita написа: Мар 20, '18, 19:08 Много ми е притеснено, след тези обледявания, и предвид бъдещите още по-ниски температури, ще ги бъде ли нашите нарциси, пък и лалетата, в неделя повечето бяха на пъпки, сега не смея да сляза да видя какво става.....С такова нетърпение ги чакаме...
Nevita, нищо им няма на лукчетата, ще ги бъде :daaa:

Ето ги първите и при мен...

Изображение Мери Попинз :ieeee: От Дени са ми :tzeluvka:

Изображение

Изображение
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Нарцис 2018

Мнение от макс »

Бреййй какви красоти показвате изкефих се максимално :dovolen: ,много са ви хубави дори вече се влюбих в един нов за мен симпатягата Мери Попинз особено този на just какъв е наперен :lol:
на есен ще го търся да си го взема ,а моите сладури сигурно чак април ще ме зарадват ,то тия студове при нас по бавно стават нещата
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1314
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от Донка Тодорова »

Nevita, благодаря за отговора.
Донка, купих ги от Сортови семена Кубратово http://sortovisemena
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2228 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от Мария Николова »

Открих причината за горната случка. Оказа се че от тогавашна дата Канонът ... има хрема. Сега е късно, но утре ще го занеса на доктор. При всяко отваряне на дисплея излиза опцията за дата и час и аз все я отменям. С което отменям и ...годината, която той автоматично помни. И нещастникът вече не знае коя година сме. Програмата ги подрежда към най-старата година - 2008 г. :hihihi: :hihihi: Ех, и аз да можех да се върна 10 г. назааааад... :lol: :lol: :lol:
Сега не може да подреди снимките, изпраща смесени от "тогавашната и сегашната" сесия. :lol:

Изображение

На този мъник му трябваха 5 дена, докато да разтвори цвят.

Изображение

И ето го най-сетне - мокър и кален, но цъфнал! :mrgreen:

Изображение

Виждате ли мъника сред батковците? :lol:

Изображение

Един от батковците - с невъзможно дълга и права лула.

Изображение

В дълбок размисъл - да цъфти, или да не цъфти. ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Лентата на припек. Първата година след разсаждането, цъфтежът е повече от срамежлив, ;) но догодина вече ще се нормализира. :daaa: Особено, ако зимата е нормална! :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от Skio »

То нали чашата аз трябва да решавам по какъв начин е пълна, та реших да се кефя и на малките неща :lol:
След като първите паднаха в кърви, логично последните станаха първи ;) и така, та-даа, имам си прилични нарциси пък!

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от libra »

Oпределено!Като картинка са !
Аз, на моите гледам дръжките и много ме е яд,комшийката им се любува,сигурно.Утре ще организирам фотосесия.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1782
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 168 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Нарцис 2018

Мнение от dung »

Scio, как прилични?! Направо са си отлични!!! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”