саксийна ягода :)

Публикувай отговор
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Моите още не са покълнали след колко време става това? :hmmm:
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: саксийна ягода :)

Мнение от allana »

Значи от Вилморина имам само една покълнала, от Ботаника вече станаха 7-8 и това за 7 дни грубо. А по книгите пише до 3 седмици покълват. Затова ще чакам още търпеливо.:ieeee:
Аватар
denima
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Фев 16, '13, 22:19
Местоположение: Бургас

Re: саксийна ягода :)

Мнение от denima »

За десетина дена поникнаха моите,от Ботаника са,купих пакетчето от Метро.Не съм ги броила защото са доста,но като гледам грубо около 40 има.Нямам нито едно посечено,супер свежи са с по две листенца.За първи път сея семена на ягода и се надявам да не ги съсипя.
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Зари »

Сведение за презимуване: моите ягоди бяха забравени навън през цялата зима, в първото им зимуване - нищо им няма - изсъхнали шума и плодове накрая на саксията, а в средата - куп от нова свежест към днешна дата.
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Привет :daaa: Да се похваля вече покълниха моите ягодки избиха и листенца и чакам с нетърпение да си ги пресадя :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Даже си позволих да открадна една идеика от нета така де :lol: Вижте за какво говоря Изображение
Таман ще ми дойде много добре на терасата в единия ъгъл :lol: Да не заема толкова място я ама мисля да го направя от кофички кисело мляко :hmmm: ама ще видим нека първо се развият пък после ще му мислим :ieeemyzh:
vasi_a
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 19, '13, 19:58

Re: саксийна ягода :)

Мнение от vasi_a »

Здравейте! Имам нужда от малко помощ. Купих си семена за ягоди. Не помня на коя фирма, но пишеше саксийни ягоди. Посях ги миналият месец и вече имам миниатюрен разсад. Ще го изчакам да порасне и ще го пресадя в подходящи съдове. И... въпросът ми е: тези саксийни ягоди някой пробвал ли е да ги засади дирекно в земята? Живея на село и имам градина.
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Зари »

Зимуват навън в саксия успешно, което значи, че навън в земята ще им е супер.
vasi_a
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 19, '13, 19:58

Re: саксийна ягода :)

Мнение от vasi_a »

Благодаря, Зари, за скоростния отговор. Мисля, да ги разделя - половината в саксия, половината в земята и ще споделя по-нататък как се развиват.
petqpetkova
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Мар 28, '13, 23:24

Re: саксийна ягода :)

Мнение от petqpetkova »

Здравейте, изчетох темата сега. Днес и аз си купих пакетче семена саксийна ягода, но незнам тези семена директно в саксията ли да ги насадя или в някакво сандъче и после да ги пресажда? И на каква далечина да са семената? Много искам да си гледам, но не съм наясно от къде да започна :cry:
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Здравей Петя моите семена на ягоди ги сях в пет чашки и да ти кажа не ми излезеха всички семена, да речем 40% от тях само. И сега са едни малки миниатюрни и ще чакам да порастат преди да пикирам.Та ако решиш направи разсад и като порастат ги пресади, че нали ти казвам малко от моите ми изникнаха :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”