саксийна ягода :)

Публикувай отговор
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Galq 03 »

Моя разсад е до това положение, ще си ги слагам в градината / като му дойде времето, разбира се :nod: /
Бяла ананасова ягода
Изображение
и черна /каквото и да значи това :hmmm: / предполагам че ще е много тъмно червен цвят....но ще видим :D
Изображение
Доволна съм от кълняемостта, черните бяха по-малко семки в пакетчето ;)
petqpetkova
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Мар 28, '13, 23:24

Re: саксийна ягода :)

Мнение от petqpetkova »

Ще пробвам да ги насадя първо в едно сандъче за разсад и след това ще си ги сложа в саксиики, а на какво разстояние ги слагате семките?
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Galq 03 »

Ами те семките са много дребни, че да ги слагам на точно определено разстояние :D ръсиш върху торфа/ почвата, а после пикираш в отделни чашки/ саксийки :nod:
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Те моите ягодки са около 1 см големи колко ли още време ще отнеме за да ги пикирам и аз не знам :lol:
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: саксийна ягода :)

Мнение от kiss4ety »

Лелеееееееее полудях хораааа :ufff: :ufff: :ufff: :ufff: :ufff: Как може такова нещо не знам.... Изсъхна ми целия разсад ягоди ... От здрави и корави просто изсъхнаха :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Сега нови трябва да правя пффффффф :ufff: :x
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: саксийна ягода :)

Мнение от allana »

За пикирането на ягодите четох че се прави на трети същински лист. Ама аз още си ги дундуркам заедно. Може би към края на април ще ги пикирам, нищо че повечето вече имат трети същински лист, много хилавички ми се виждат.
petqpetkova
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Мар 28, '13, 23:24

Re: саксийна ягода :)

Мнение от petqpetkova »

Здравейте, аз миналата седмица насях моите ягодки ама все още не са поникнали искренно се надявам до края на тази седмица да започнат да никнат
Тимур
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юни 23, '13, 17:52

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Тимур »

искам да питам следното - имам такава ягода в саксийка ама не знам нишо за отглеждане - как често трябва да се полива трябва ли да е на слнце или на сянка? посади дедо ми семена - поклнаха, пораснаха листенцата и изведныж изсхна...после викам дай ше поливам пак, може излезне. сега поклна 4-5 листенца ама изсхват пак. кво да правим кой може да даде съвет
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: саксийна ягода :)

Мнение от Зари »

Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: саксийна ягода :)

Мнение от vodo-leika »

Ех, приказна е! :mrgreen: Догодина и аз отново ще си отгледам една ягодка, амбицирах се! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”