Оксалис

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Водолейче, много е хубава топчицата ти!

От моите пък четирилистните се разлистиха по-бързо и цъфтят, а трилистните едва сега почват пък се насадени още април.
Нали всички оксалиси се държат на слънце, да не греша нещо, че са на южен прозорец отвън ?
dal

Re: Оксалис

Мнение от dal »

вие сега да не искате да кажете , че оксалисът нещо може го обърка да не цъфти и да не насели планетата?! :hmmm:
и чесе отглежда , а не се скубе копае и третира с напалм ,и то безуспешно?!
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Оксалис

Мнение от paju4eto_Ligla »

dal написа:вие сега да не искате да кажете , че оксалисът нещо може го обърка да не цъфти и да не насели планетата?! :hmmm:
и чесе отглежда , а не се скубе копае и третира с напалм ,и то безуспешно?!
Потвърждавам! Някои даже си го поръчваме, ако е вид, дет го нямаме :angelche: :twisted:
Аватар
теменуга
Кафевар/ка/
Мнения: 980
Регистриран на: Яну 14, '10, 14:43

Re: Оксалис

Мнение от теменуга »

Никога не съм ги торила, на слънце са и винаги поляти.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Оксалис

Мнение от stela75 »

Ама през зимата навън ли ги държиш?
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Оксалис

Мнение от Bi_ »

Стеле,първите два са студоустойчиви.С другите не бих рискувала
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Оксалис

Мнение от stela75 »

Ами аз за това се учудих...Да ти кажа аз и първите два не смея да оставя тук при нас
Да те помоля Теменуга като започнеш да прескубваш то този зеления който цъфти в бяло......да ме имаш предвид. :oops: :oops: :oops: А също и от този Изображение ако има за даване...но гледам че е мъничак още.
Аз моите обикновените си ги запазих тази зима вътре..А от есенната поръчка ми поникна само тозиИзображение и тъкмо напълни саксията и се накани да цъфти и....умря!За два дни завяхна и се гънта..като извадих грудчиците бяха изгнили :ufff: :ufff: :ufff: сигурно пак съм се престарала с поливането
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Оксалис

Мнение от Bi_ »

Розовият и белият си растат в градината без проблем-и при мен в Русе и при мама в Севлиево,няма от какво да се притесняваш.А четирилистния -след първата слана вадя грудките от градината ,при нас измръзва зимата
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Оксалис

Мнение от dora »

Направо да ви кажа ми омръзна да го чакам моя да се накани.
Ровя като кокошка и всичко си е наред - освен ,че е разровено :lol: ,а дори и листенце не се подава. :ufff:
Теменужке - дружке прекрасни са. :nod:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Оксалис

Мнение от krema »

Завърти си грудките, чи те се садят лалко под ъгъл, а някои напрово изглеждат все едно са но обратно.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”