Оксалис

Публикувай отговор
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Оксалис

Мнение от nikita10 »

Изображение
Насадени в градината, но явно това лято не им беше много добре там, защото цъфтяха много малко. Мястото е с целодневно слънце и много бързо се засушава. На есен ми се иска да преместя грудките в саксии и май ще ги правя саксийни :D Само не ми е ясно как се случват нещата с грудките , как да ги съхранявам зимата.
Изображение
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Оксалис

Мнение от Bi_ »

Този вид ще ти измръзне в градината.Вадиш,съхраняваш грудките на хладно и напролет пак садиш
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Оксалис

Мнение от nikolica »

Аз отглеждам оксалиса в саксия, зимата не вадя грудките и почти целогодишно ми цъфти.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10769
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 450 пъти
Обратна връзка:

Re: Оксалис

Мнение от botan »

Този е с луковица.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Оксалис

Мнение от nikita10 »

Да с луковици е :nod: Мерси за отговорите :tzvetentze:
Изображение
Аватар
Борис К
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Яну 29, '13, 18:58
Местоположение: с.Маринка, обл. Бъргас, общ. Бургас

Re: Оксалис

Мнение от Борис К »

Здравейте. Бих искал да попитам нещо относно луковиците на Oxalis triangularis.
Понеже го имаме от не знам си колко години в саксия и миналата година си купих оксалис депеи на който луковиците се развиха много, от което съм предоволен. Тях ги извадих късна есен и в момента са ми все още на съхранение.
На другия оксалис обаче луковиците му не са вадено от както са посадени в саксията. Въпроса ми е дали мога да ги изкарам сега и да преседят до Април-Май месец и да ги насея отново, когато ще засадя другия оксалис (депей) или ще се повредят ако ги извадя сега, понеже растението цъфти постоянно :?: а много ми се иска да извадя луковиците хем да му сменя пръста с хубава нова пръст и хем да си починат малко, а и да ги размножа.
Аватар
Борис К
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Яну 29, '13, 18:58
Местоположение: с.Маринка, обл. Бъргас, общ. Бургас

Запитване за оксалис

Мнение от Борис К »

Здравейте. Бих искал да попитам нещо относно луковиците на Oxalis triangularis.
Понеже го имаме от не знам си колко години в саксия и миналата година си купих оксалис депеи на който луковиците се развиха много, от което съм предоволен. Тях ги извадих късна есен и в момента са ми все още на съхранение.
На другия оксалис обаче луковиците му не са вадено от както са посадени в саксията. Въпроса ми е дали мога да ги изкарам сега и да преседят до Април-Май месец и да ги насея отново, когато ще засадя другия оксалис (депей) или ще се повредят ако ги извадя сега, понеже растението цъфти постоянно :?: а много ми се иска да извадя луковиците хем да му сменя пръста с хубава нова пръст и хем да си починат малко, а и да ги размножа.
:hmmm: :idea1: :?:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Запитване за оксалис

Мнение от dobis »

В Царево трингулариса е в земята . Става огромен пред събратята си в саксиите. Ако изчакаш още месец , спокойно половината можеш да го трапосаш в градината, да си се размножава там на воля ...а и ще си освободиш малко саксията.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Запитване за оксалис

Мнение от secret_rose »

И на мен ми предлагаха такова в Пазарджик и аз отказах, такъв съм лумпен :D Щом може в земята ще си завъдя.
Аватар
Борис К
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Яну 29, '13, 18:58
Местоположение: с.Маринка, обл. Бъргас, общ. Бургас

Re: Запитване за оксалис

Мнение от Борис К »

dobis написа:В Царево трингулариса е в земята .
Тоест зимата не измръзва. Така ли?
И всъщност не разбрах дали мога да ги извадя в момента? Иначе за сеенето другия или по-другия месец така или иначе ще сея и другия оксалис.
Ще оставя трингулариса да му изсъхне пръста хубаво и ще му извадя луковиците.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”