Оксалис

Публикувай отговор
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Оксалис

Мнение от nadetoabromova »

Изображение
От тази пролет са но се представят добре
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Оксалис

Мнение от Satori »

Даже много долре се представят. :nod: Пък на мен ми поникнало едно червено оксалисче в сандъчето с купешките сакъзчета :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Оксалис

Мнение от Blue sky »

И ако това е едно такова мини оксалисче, с листенца под половин см и жълти цветове - веднага да го скубеш :lol: такава напаст е това чудо, с такива кошмарни корени, а навъди ли се веднъж край - всичко превзема :twisted: :twisted: :twisted: . Семена прави нон стоп, шушулките се пукат силно и семената хвърчат навсякъде :twisted: и да не кажеш после че не си предупредена
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Оксалис

Мнение от nadetoabromova »

Блу него го знам с много дълги корени е и превзе една саксия с хибито Мистик Шарм и сега го чистя постоянно :mrgreen:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Blue sky написа:И ако това е едно такова мини оксалисче, с листенца под половин см и жълти цветове - веднага да го скубеш :lol: такава напаст е това чудо, с такива кошмарни корени, а навъди ли се веднъж край - всичко превзема :twisted: :twisted: :twisted: . Семена прави нон стоп, шушулките се пукат силно и семената хвърчат навсякъде :twisted: и да не кажеш после че не си предупредена
Аз пък много то харесвам това :P Оставям си го на воля да си расте в двора и не го скубя. Даже го слагам да засенчва корените на клематисите :dovolen:
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Оксалис

Мнение от retaraa »

Това е градинката заедно с амарилисите
Изображение
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Моите вече губят вида си, жълтеят, малко са ошмулени :snif: , много вода искат и като ги пропуснах 2 дни до там я докараха. Та се чудя да ги зазимявам ли или да ги реанимирам :hmmm: . Зимата смятам на хладно да ги държа, вътре няма къде
dal

Re: Оксалис

Мнение от dal »

denitsavm написа:Моите вече губят вида си, жълтеят, малко са ошмулени :snif: , много вода искат и като ги пропуснах 2 дни до там я докараха. Та се чудя да ги зазимявам ли или да ги реанимирам :hmmm: . Зимата смятам на хладно да ги държа, вътре няма къде
как така въдиш оксалис? ей , лапее ,да се стягаш :D
ти вече си дворна порода , научи са да скубеш :hihihi: :liubov:
denitsavm

Re: Оксалис

Мнение от denitsavm »

Как ще го оскубя :shock: , че аз пари съм дала ;) Пък какво им е лошото
dal

Re: Оксалис

Мнение от dal »

denitsavm написа:Как ще го оскубя :shock: , че аз пари съм дала ;) Пък какво им е лошото
хич не е лошо , у саксийка , некоя ашлама за цвят :hihihi:
р.р. в градината където го видиш ,ползваш го за лакмус : да знаеш че почвата е с алкална реакция и е варовита-т.е. ако ти е около магнолиите камелиите хортензиите рододендроните азалиите пандореята дипланденията и т.н. ении-начи трябва кисело да се слага , торф и т.н. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”