Самополивни сандъчета

Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Самополивни сандъчета

Мнение от inik »

Не намерих подобна тема, или информация по другите теми, затова отварям нова.
Ползвате ли такива саксии или сандъчета? Доволни ли сте, ако да? И как се случва наторяването на растенията в такива сандъчета?
Понеже мойте сандъчета са за смяна, избелели и поизпочупени вече на доста места, се замислих дали да не взема такива. Лятото като отсъстваме се налага мъжа ми да сваля 7-8 сандъчета от терасата на двора, където ги подмушвам където намеря място под маркучите на поливната. След отпуската пак ги качва на терасата. Иска ми се да спестя тази гимнастика със самополивните - ще издържат ли напр. една седмица без поливане? В тях има сакъзчета, които лятото торя, ако не на всяка, поне през една поливка, а в такива сандъчета как ще ги торя? Такива въпроси ми се въртят. А са скъпички и не знам дали си заслужава инвестицията... :hmmm: За 7 сандъчета по 80см. идва близо 150 лева...
:tzvetentze:
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Самополивни сандъчета

Мнение от inik »

Никой ли не ползва такива? :snif:
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Самополивни сандъчета

Мнение от mysisu »

Здравейте! Аз имам такива, но за първа година. Засега добре са цветята в тях. Не наторявам, защото пръстта е нова и хубава. Издържат ми китките една седмица, но да видим в големите жеги какво ще стане.
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Самополивни сандъчета

Мнение от inik »

Благодаря за отговора! Аз в крайна сметка не взех. Обаче ще се радвам да споделите впечатления и към края на сезона. Може пък за догодина...
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”