Мушкато

Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Мушкато

Мнение от polyabs »

:stiskam: Ще чакаме Лили, дано постъпят коректно, стискам палци и растенията да се възстановят. Всеки знае че една такава поръчка крие риск в това отношение. Здраве да е! Цветя пак ще има! :liubov:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

Oh my! I am so sorry the plants have arrived in such poor condition, this has never happened before and I am at a loss as to why it took so long. I am still in talks with the delivery service this end but have not had much luck in getting any answers.

I have the following proposal to you to try and rectify this as we do not want an unhappy customer. As I said before DHS say they do not accept plants, however in view of how this delivery has gone we would be willing to send them to you this way but it incurs a much greater cost, using them would cost £80. If you would be willing to pay this then we could send you the order again and hopefully this time it will arrive safely.

You say the DHL order arrive without trouble therefore if you are happy to pay the delivery cost we will give it a go and hope they arrive as they should.

Let me know if this is acceptable, if so payment can be made like it was before. I also need to know when you would like to receive the plants as I know it is now cold with you now. Do you still want the plants now or would you prefer to have them in the spring?

Let me know your thoughts.

Kind regards
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Вече е късно за пращане на растения, а ДХЛ са толкова кадърни колкото и Роял Мейл.
Лили препоръчително е да се отваря нова тема на съответното място при поръчки независимо колко малки са те.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

botan написа: Ное 26, '18, 19:25 Вече е късно за пращане на растения, а ДХЛ са толкова кадърни колкото и Роял Мейл.
Лили препоръчително е да се отваря нова тема на съответното място при поръчки независимо колко малки са те.
Прав си - не исках да правя поръчка , а само да си взема за себе си .
Дори не помня как го заформихме на поръчка.
Приключвам с обясненията - студено е вече, а гаранция няма с който и да е куриер.
И DHL са ми бавили пратки по 10 дена.
Някои от растенията ще оживеят със сигурност.
Може напролет да направим поръчка и тогава Ема да прибави само тези, които не успеем да спасим.
Това от мен.
Като се затопли след тия студове, ще изпратя растенията
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Мушкато

Мнение от kim »

botan написа: Ное 26, '18, 19:25 Вече е късно за пращане на растения, а ДХЛ са толкова кадърни колкото и Роял Мейл.
Зависи, зависи...от Швеция как идват и за два дни с DHL? Е, може и за две седмици, но пристигат по пощата.
Леле, пак се сетих за Бг. пощи :ufff: . Тези не са помръднали вероятно от началото на двайсти век :svekurva:
От Англия си патих преди време с едни мушката. И аз като Лили ги пресаждах и лекувах,
но половината бяха дошли на компост.
А Fibrex, направо са прекалили спрямо бройки и цена на транспорт, не че идват по-бързо от 5-7 дни.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

Кате, този път проблемът изобщо не беше в нашите пощи/освен , че ги разпределяха два дни, де/.
Нашите пощи изобщо нямат договор с английските за тоя вид пратки. Те се поемат от GLS. Така че кой е крив ..англ. пощи , GLS, датчаните ...кой да ти каже...Но почти всички растения са с много хубави корени - мисля, че една част ще оживеят. Пролетта от Плантмар ни изпратиха скъпи и умиращи растения - един ларикс за 33 лв и едно танима но юки за 48 си умряха по живо - по здраво , както дойдоха. Така ми умря една скъпа калмия , а поръчката от Потертън миналата година си беше чиста гавра. Така че - приемаме факта и повече не го мислим. Който иска да си поръчва - да го прави, аз ще се въздържа. Не съм чела целенасочено, но мисля, че евентуални транспортни ядове по скоро са обект на застрахователи / поне в бизнеса е така - ако са ни изпратили развалена машина, търсим производителя, но ако нещо се сгафи с транспорта - си търсим застрахователя, при който предварително сме направили застраховка.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Мушкато

Мнение от дара »

Лили,аз не смятам,че е късно за получаване на мушката,те са издържливи растения,а и няма да са открити,я.,Минусови температури дават за 2-3 дена.Според мен не трябва да изпускаме момента.Щом ще изпрати жената нови растения аз съм съгласна да доплатя за DHL.Пролетта я камилата,я камиларя :nod:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Мушкато

Мнение от Албена »

Изображение

Поръчала съм си от али експрес семена това мушкато. Знам ,че има голяма вероятност семената въобще да не са от него ,имайки предвид ,че предлагат семена от рози в цвят "ако от еднорог" или пък от ягоди със сърцевина от киви и прочие чудеса. :mrgreen:
Кое е това мушкато? В сайта няма посочено име.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Мушкато

Мнение от polyabs »

Лили и аз съм на мнение че сега е добре да изпратят пак с доплащане за транспорт, стига да ти се занумава след тези нерви.
Албенка имам го това мушкато утре ще напиша име като се прибера
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

Албена написа: Ное 27, '18, 09:18 Изображение

Поръчала съм си от али експрес семена това мушкато. Знам ,че има голяма вероятност семената въобще да не са от него ,имайки предвид ,че предлагат семена от рози в цвят "ако от еднорог" или пък от ягоди със сърцевина от киви и прочие чудеса. :mrgreen:
Кое е това мушкато? В сайта няма посочено име.
pelargonium distinction :hmmm:

сложила съм да вкоренявам от него, свирни напролет да ти пратя заедно с разсадите
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”