Мушкато

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Наскоро моето 'Leonie Holborow' сдаде багажа и се наложи да го разфасовам, резниците оставих на вън и изглеждат чудесно. Според мен времето все още е топло за прибиране на мушката, особено пък предвид, че дори и геснериевите, които са на вън, не дават признаци на заспиване. Много зависи от климатичните условия на твоето навън, а ти знаеш какви са най-добре. При мен прибирането на мушкатата ще стане когато температурите сериозно паднат около 1-3 градуса.
Резниците може да ти се опъват защото им е било топло. По мои наблюдения резниците и семенаците предпочитат да им е хладно или поне при мен лятото е пълна леш.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
vill66
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Сеп 24, '18, 21:30
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от vill66 »

И при мен всички цветя са си навън,рано е още за прибиране.Честно казано никога досега не съм захващала резници есента ,само кралските мушката защото септември ги подрязвам,слагам ги в пясък и всичко е точно.А тези ги бях насадила и след 5 дни като започна цяла седмица 2-3 градуса през нощта и 15-16 през деня ,два дни дъжд,мрачно,студено(Пловдив) и започнаха да чернеят.Прибрах ги орязах до здраво,топнах ги в канела и във вода ,за сега са добре.Само Mr. Wren си отиде,но здраве да е,следващия път.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Канелата е митове и легенди. Поръси върху влажна почва и ще видиш, че моментално ще мухляса. Ако под чернеене имаш предвид черното краче то се влияе повече от овлажняването и аерацията на почвата отколкото от температурата.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
vill66
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Сеп 24, '18, 21:30
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от vill66 »

Да точно за черното краче става въпрос,но както казах това ми са първите есенни резници и може и да съм им сипала повечко вода при саденето.Благодаря, за информацията!За в бъдеще ще внимавам доста с водата през есента.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Мушкато

Мнение от greeneyed »

Pelargonium Vancouver- въобще не му е студено, цяло лято цъфтя, ето го сега, навън е и скоро няма да се прибира.

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Мушкато

Мнение от МГХ »

Много е красиво. И моите скоро няма да ги прибирам.Някъде в началото на ноември обикновено отиват на стълбищната прощадка. Сега цъфтят още.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Само за протокола, пълното му име е Pelargonium 'Vancouver Centennial', не че всеки път не го търся как се пише, ама да си кажа. :angelche:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Мушкато

Мнение от greeneyed »

Приема се! :dovolen: Друг смисъл придобива- 100 годишнина на Ванкувър. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

Изображение

не мога да намеря в коя тема бях качила тая снимка
имаше коментар, че трудно се прихваща, ама не е така - всички резници към момента / вече повече от 1 м/ изглеждат прекрасно , имат нови листа
някой искаше резник ...ако се разпознае, да ми пише
май това не е екзотика, но е красиво цвете, цъфтя много дълго, красиво е и в момента - със съвсем малко цветчета, но запази цялата листна маса, не се даде на белокрилките, които нападнаха околните растения , не боледува..
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Мушкато

Мнение от polyabs »

:potekoha: Лили, прекрасно е и си е точно за тук! Дано някой го разпознае да каже името.Листенцата му са като на кралско мушкато, но някак си е ситно като ангелските :hmmm: И аз бих била благодарна на един резник от тази красота!
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”