Мушкато

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Мушкато

Мнение от ravik »

Нова тема, тъй като старата стана доста голяма. :)
Старата тема е тук: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... start=4575" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Мушкато

Мнение от ljuboznatelna »

Дойде време да прибера мушкатата на по-топло. Снощи изкараха навън, завити с агривело, днес ще ги качвам в светла неотопляема стая, където е между 1 и 5 градуса, най-много до 10. Пред дилема съм - да ги режа или не. Ако не ги отрежа, заемат много място, част от листата пожълтяват, общо взето вида им е лош. Ако ги отрежа, пускат едни немощни филизи, които пролетта така или иначе махам.
Вие как процедирате при такива обстоятелства?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

Изчистваш всички пожълтели или тръгнали да пожълтяват листа и прибираш, не ги режеш , държиш ги сухи
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мушкато

Мнение от calico »

ljuboznatelna написа:Дойде време да прибера мушкатата на по-топло. Снощи изкараха навън, завити с агривело, днес ще ги качвам в светла неотопляема стая, където е между 1 и 5 градуса, най-много до 10. Пред дилема съм - да ги режа или не. Ако не ги отрежа, заемат много място, част от листата пожълтяват, общо взето вида им е лош. Ако ги отрежа, пускат едни немощни филизи, които пролетта така или иначе махам.
Вие как процедирате при такива обстоятелства?

Люб, аз не режа нищо сега. Напролет като ги извадя тогава. Да, пожълтяват листата, но това не пречи като са в помещение за съхранение.
аз ги поливам само веднъж докато са вътре, но ако мине два месеца и поливам пак. горе долу 1 път на месец
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Di_Va »

Ей това (и още едничко) ми оцеля от всички налични мушкати, не бяха стотици ама бая жертви паднаха, та прибрах го вчера, но изглеждаше супер акарясало, напръсках го с р-р 2% Нийл, почистих сухите листенца и поразредих вътрешността му. Следващото пръскане кога да направя, седмица ми се върти в главата като период между пръсканията, права ли съм?
Не мога да кача снимката, но и без нея въпросът си остава.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Мушкато

Мнение от greeneyed »

Да, след седмица пак пръскаш, защото може да има яйца, които сега не можеш да умориш, а когато са вече излюпени. Дано ме разбра, Дафи. :dovolen:

И моите мушката ги тормозя -още са навън, на студа. Не ги чупя сега, които са дълги, защото ще тръгнат едни тънки и дълги стъбла. Напролет ще ги оформя. Забавя се цъфтежът по този начин, ама няма пълно щастие, нали?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Мушкато

Мнение от polyabs »

Да се запиша и аз в новата тема за да я следя ... моите мушката ще си седят цяла зима на остъклена с алуминиева дограма неотопляема тераса на слънце но на хладно, пак ли така да поливам веднъж месечно? Или трябва да ги приспивам без поливки и на по тъмно като вашите? :hmmm:
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Мушкато

Мнение от Iliana59 »

Много добре ще си карат на остъклената тераса.Ако времето е слънчево както до сега ще ги поливаш,преди да паднат
температурите под нулата трябва да са по сухички и следи термометъра на терасата когато започне студ.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Di_Va »

greeneyed написа:Да, след седмица пак пръскаш, защото може да има яйца, които сега не можеш да умориш, а когато са вече излюпени. Дано ме разбра, Дафи. :dovolen:
...
Благодаря ти, Кате, разбрах те напълно :) ! В понеделник ще пръсна пак и следващия понеделник също, за всеки случей ;) !
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от Миша »

Нова тема без снимка на първа страница :hmmm: , хайде, девойчета и момчета, качете по някоя красота, да ни стане по-шаренко :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”