Мушкато

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Мушкато

Мнение от МГХ »

Мушкатата ще почакат още на балкона. Цъфтят и ми е жал да ги прибирам. Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

за съжаление, не съм оптимист за мушкатата
няколко часа чистих и пресаждах, каквото е останало
напръсках ги и леко съм ги поляла с фунгицид
ако кажа, че изглеждат по-добре - ще ви излъжа
някаква малка част може и да оживеят

Изображение

Изображение
azalia
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: Мушкато

Мнение от azalia »

Има някакъв шанс :) Дано не се развие нещо гъбично!Имам едно кекаво-стелар,окапаха му листата,връхчето засъхна,но вчера забелязах,че пуска ниско долу листенце.
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Мярна ми се в сайта, че имат 30 дни гаранция, но не съм се задълбавал в детайлите. Може да ги питаш така ли трябва да изглеждат. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

botan написа: Ное 26, '18, 10:28 Мярна ми се в сайта, че имат 30 дни гаранция, но не съм се задълбавал в детайлите. Може да ги питаш така ли трябва да изглеждат. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
писах веднага, изпратих снимките, чакам отговор
добре, че бяха растенията от Пландорекс - малко за баланс, че почти загубих съзнание от бяс :ufff:
моят извод - от UK за такива пари нищо няма да гледам изобщо
за техните ценови равнища това са жълти стотинки и за такива пари надали можем да се надяваме на нещо повече
за нас са скъпи и ние си чакаме растение, което да е съпоставимо с платената цена
При Надето съм участвала в една поръчка от Потертън - оставаш с впечатление, че те се подиграват с нас :snif:
При мушката не е точно така - просто натрупаните грешки по време на транспорта ни унищожиха растенията.
Предположението на Green ...беше, че най-вероятно от тяхно село им е било трудно да стигнат до офис на DHL, а поща има във всяко село.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 230 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Мушкато

Мнение от polyabs »

:stiskam: Ще чакаме Лили, дано постъпят коректно, стискам палци и растенията да се възстановят. Всеки знае че една такава поръчка крие риск в това отношение. Здраве да е! Цветя пак ще има! :liubov:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

Oh my! I am so sorry the plants have arrived in such poor condition, this has never happened before and I am at a loss as to why it took so long. I am still in talks with the delivery service this end but have not had much luck in getting any answers.

I have the following proposal to you to try and rectify this as we do not want an unhappy customer. As I said before DHS say they do not accept plants, however in view of how this delivery has gone we would be willing to send them to you this way but it incurs a much greater cost, using them would cost £80. If you would be willing to pay this then we could send you the order again and hopefully this time it will arrive safely.

You say the DHL order arrive without trouble therefore if you are happy to pay the delivery cost we will give it a go and hope they arrive as they should.

Let me know if this is acceptable, if so payment can be made like it was before. I also need to know when you would like to receive the plants as I know it is now cold with you now. Do you still want the plants now or would you prefer to have them in the spring?

Let me know your thoughts.

Kind regards
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Вече е късно за пращане на растения, а ДХЛ са толкова кадърни колкото и Роял Мейл.
Лили препоръчително е да се отваря нова тема на съответното място при поръчки независимо колко малки са те.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 1338 пъти

Re: Мушкато

Мнение от Lilly »

botan написа: Ное 26, '18, 19:25 Вече е късно за пращане на растения, а ДХЛ са толкова кадърни колкото и Роял Мейл.
Лили препоръчително е да се отваря нова тема на съответното място при поръчки независимо колко малки са те.
Прав си - не исках да правя поръчка , а само да си взема за себе си .
Дори не помня как го заформихме на поръчка.
Приключвам с обясненията - студено е вече, а гаранция няма с който и да е куриер.
И DHL са ми бавили пратки по 10 дена.
Някои от растенията ще оживеят със сигурност.
Може напролет да направим поръчка и тогава Ема да прибави само тези, които не успеем да спасим.
Това от мен.
Като се затопли след тия студове, ще изпратя растенията
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Мушкато

Мнение от kim »

botan написа: Ное 26, '18, 19:25 Вече е късно за пращане на растения, а ДХЛ са толкова кадърни колкото и Роял Мейл.
Зависи, зависи...от Швеция как идват и за два дни с DHL? Е, може и за две седмици, но пристигат по пощата.
Леле, пак се сетих за Бг. пощи :ufff: . Тези не са помръднали вероятно от началото на двайсти век :svekurva:
От Англия си патих преди време с едни мушката. И аз като Лили ги пресаждах и лекувах,
но половината бяха дошли на компост.
А Fibrex, направо са прекалили спрямо бройки и цена на транспорт, не че идват по-бързо от 5-7 дни.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”