Алпийските балкони

Публикувай отговор
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Алпийските балкони

Мнение от ninkatatata »

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11808
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Алпийските балкони

Мнение от johnstalker »

ninkatatata написа: Юни 16, '19, 21:21 Изображение
И това е във Варна?! :)
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Алпийските балкони

Мнение от ninkatatata »

Дааа във Варна :dovolen: .Само ,че не е от тази година ,тъй като вече имам градина и не насмогвам да огрея навсякъде. На южен балкон ,на първи етаж (важно е изложението),осмокот при засаждането на пролет ,тераует и поливка с маркуча почти всеки ден ,със стълба . В алпите сигурно е по лесно :lol: ,но във Варна не е.
SamoDiva
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Мар 5, '19, 18:34

Re: Алпийските балкони

Мнение от SamoDiva »

Прекрасна тема! Още се ориентирам във форума и сега я открих. Зарових се да търся какви са алпийските сакъзчета и се забърках. Ако можете, помагайте. :)
Това, което знаех до сега е, че сакъзчето е pelargonium peltatum. Но попаднах на различни, дадени все като алпийски и не мога да изплувам от бездната на сакъзите:
Pelargonium decora
Alpine Ivy Blizzard Geranium, което го срещам и като Blizzard® Ivy Geranium Plant, че даже пишат, че е самопочистващо. ( http://www.mischelsgreenhouses.com/Alpi ... p_396.html )

Това, което прочетох, че алпийските каскадни и обилно цъфтящи, са с рехави цветове, но пък тук виждам и с едри кичести цветове и пак са бръшлянолистни - Ivy Geraniums:
https://www.growjoy.com/store/pc/Ivy-Ge ... -c1318.htm

Също срещнах и като Geranium 'Balcon Red' (Pelargonium, Regal Geranium, Regal Pelargonium ) - Balcon Red' or 'Decora Imperial'
https://www.vanmeuwen.com/p/geranium-ba ... d/v13955VM

Та кое всъщност са алпийските сакъзи?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Алпийските балкони

Мнение от calico »

охооо, СамоДива, ти си много напред със сакъзения материал
аз знам, че алпийските са по-рехави, другите са обикновени :angelche:

п.п. Ако питаш нещо за рози, вече ще знам бая повече :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Anichka
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Авг 18, '21, 16:53
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Алпийските балкони

Мнение от Anichka »

Доста четох по въпроса, но не мога да се ориентирам. Бихте ли ми помогнали с имена на сортове/подсортове, които правят големи каскади?
* притежател на балконска градинка; * любителка на сезоните, кафето и добрите книги
Аватар
Anichka
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Авг 18, '21, 16:53
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Алпийските балкони

Мнение от Anichka »

Да побутна темата! 8-)
След дълго четене през мрачните зимно-пролетни дни, разбрах, че нах-голяма касакда правят сортовете decora, balcon red и едно, което ако не се лъжа, беше Ville de Dresden. След като обърнах цяла София, се оказа, че декора се продава в Хоумакс, а balcon red намерих...във Варна! :lol:
След цялото ровене и поръчване от другия край на България, точно седмица по-късно (тоест този понеделник) пуснаха прекрасни алпийски сакъзи на цветната борса на Димитър Петков за по 5 лв.
Сложила съм ги по 2 ( комбинирани с мушкато)/три и четири в сандъче, пък да видим!
* притежател на балконска градинка; * любителка на сезоните, кафето и добрите книги
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”